27 Bieg Powstania Warszawskiego

Tradycyjnie już stołeczni sportowcy uczczą pamięć o uczestnikach powstańczego zrywu z 1 sierpnia 1944 roku uczestnicząc w Biegu Powstania Warszawskiego. Trwają zapisy do 27. edycji tego wyjątkowego wydarzenia. Czeka 11 000 pakietów startowych. Równolegle rejestracja prowadzona jest do 4. Biegu Zdobycia PAST-y.

Zawodnicy na trasę 27. Biegu Powstania Warszawskiego wyruszą w sobotę, 29 lipca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników w tym roku ponownie biegacze zmierzą się z dwoma dystansami – 5 lub 10 kilometrów. Obie trasy posiadają atesty PZLA. Wspólny start znajdować się będzie na ul. Bonifraterskiej, a meta przy ul. Konwiktorskiej.

O godz. 20.10 na trasę wyruszą biegacze na krótszym dystansie. Trasa poradzić będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Następnie zawodnicy skręcą w ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Na Wybrzeżu Gdańskim na wysokości kamienia – Pomnik Pracy Nauczycieli wykonają nawrót, by następnie wbiec ulicą Sanguszki do mety na ul. Konwiktorskiej.

Sportowcy, którzy zmierzą się z dystansem 10 kilometrów wystartują o godz. 21.00. Dla nich trasa przebiegać będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Dalej biegacze skręcą w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w ulicę Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim (w tym tunelem) do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ulicy Konwiktorskiej.

Od czterech lat wydarzeniu głównemu towarzyszy bieg na 9. piętro budynku ul. Zielnej 39, tzw. PAST-y. W zmaganiach tych udział będzie mogło wziąć nawet 730 zawodników. Rywalizacja upamiętniająca bohaterstwo powstańców i zaciętość walk, odbędą się również 29 lipca, ale o godz. 9.00.

Jak można się zapisać?
Podobnie jak miało to miejsce przy poprzednich biegach z cyklu „Zabiegaj o pamięć” do rejestracji wykorzystywany jest system elektroniczny działający na stronie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA – http://www.aktywnawarszawa.waw.pl/. Wystarczy założyć profil na stronie Centrum, a planując start w kolejnych biegach należy tylko wpisać swój login i hasło.

Od 11 lipca w dniach i godzinach pracy biura zawodów w sali im. Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej. 11 lipca rozpocznie się wydawanie pakietów sportowych na bieg.

Źródło: um.warszawa.pl

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content