500+ w Warszawie – niedopatrzenia i wyłudzenia

W całym kraju trwają kontrole pobieranych pieniędzy z rządowego programu 500+. Okazuje się, że w Warszawie rodziny będą musiały zwrócić aż 550 tys. zł. Najczęściej nienależne świadczenia były pobierane na Białołęce i Targówku.

550 tys.zł to kwota jaką musi oddać aż 687 rodzin w stolicy. Jak informuje „Super Express”, najwięcej zwrotów będzie na Białołęce, Targówku i na Bielanach. To w tych dzielnicach rodziny nie informowały urzędników o wzroście dochodów, przez co 500 zł już im się nie należało.

To zdarza się często przez zwyczajne przeoczenie konieczności złożenia nowych dokumentów informujących o zmianie sytuacji finansowej. Są jednak też przypadki umyślnych wyłudzeń. Jak to możliwe? „Sprytni” rodzice wykorzystują swoje dwa adresy – zameldowania i zamieszkania, składając podwójnie wnioski. Zanim urzędy się zorientują, nawet przez kilka miesięcy wypłacają podwójnie świadczenie.

Nienależnie pobrane świadczenia oczywiście trzeba zwrócić. Można to zrobić w całości lub wystąpić o rozłożenie na raty. W innym przypadku miasto będzie przekazywać sprawę organom ścigania.

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content