Antoni Królikowski

Zawsze fascynował go film. Odkąd sięga pamięcią jego dzieciństwo to wypożyczalnie filmów, kino, teatr i telewizja.

Nie mogło być chyba inaczej, bo rodzice Antka Królikowskiego – Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski są aktorami. To dzięki nim regularnie bywał w rekwizytorniach, garderobach na tyłach teatru, czy na korytarzach telewizji. Polubił ten specyficzny klimat i było to naturalne, że ciągnęło go w tę stronę. Już jako nastolatek wiedział, że fajnie byłoby znaleźć się w tym świecie nie tylko za sprawą znanych i lubianych rodziców.

Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zaczął chodzić po castingach, mając skrytą nadzieję, że rodzice w genach zakodowali mu aktorski talent. Niestety z początku nic na to nie wskazywało. Nie otrzymywał żadnej propozycji, ale był uparty i łatwo się nie poddawał. Dobrze się stało, bo w wieku szesnastu lat otrzymał swoją pierwszą rolę.

I faktycznie najtrudniejszy był pierwszy krok, bo od tamtej pory Antek występuje dość regularnie, a jego praca jest cały czas nagradzana. Zwyciężył w I Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich, zdobył wyróżnienia za scenariusz i reżyserię etiudy filmowej Złote Pióro, a także zwyciężył w konkursie filmowym organizowanym przez kino Muranów. W 2007 razem ze swoją mamą odebrał nagrodę filmową Srebrne Jabłko.

W 2008 r. ukończył XXI LO im. Hugona Kołłątaja w Warszawie w klasie filmowej. Dwa lata później wyreżyserował film krótkometrażowy Noc życia. Wszystko prowadziło go w kierunku studiów aktorskich. Ale zdecydował inaczej. Stwierdził, że byłaby to w jego przypadku strata czasu. Nigdy nie interesowała go bowiem gra w teatrze i nie miał potrzeby posiadania „papierka”. Zdecydował się więc studiować reżyserię.

Z perspektywy czasu wszystko wskazuje na to, że była to bardzo dobra decyzja. Dziś, jako niezawodowy aktor, przebiera w rolach. Zagrał w wielu popularnych serialach i filmach. Występował w pierwszej, emitowanej w telewizji Polsat, edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Prowadził też program „SuperSTARcie”. A wiosną 2016 wygrał program TVN „Agent – Gwiazdy”.

Natomiast od 4 marca 2017 roku jest kapitanem jednej z drużyn programu TVP2 „Kocham Cię, Polsko!”. W tej roli zastąpił swojego kolegę po fachu, Macieja Musiała. Poradził sobie z tym wyzwaniem znakomicie. Produkcja oraz fani programu są z niego zadowoleni.

Ogrom zajęć do wykonania sprawia, że jest szczęśliwy. Wychodzi bowiem z założenia, że każda sytuacja aktorska dodaje doświadczenia i pewności siebie, a tylko to liczy się w tym zawodzie.

Wiele osób niestety nie kojarzy go tylko z jego artystycznymi dokonaniami, ale z sensacyjnymi doniesieniami. Jakiś czas temu Antek został aresztowany po awanturze z policjantami. Na szczęście dziś takie zachowania to już przeszłość. Antoni dojrzał.

Wiem, czego chcę od życia, obrałem drogę, którą konsekwentnie podążam i na razie nie chcę z niej schodzić. Robię to, co mi dyktuje serce. Miałem w życiu różne przejścia i już wiem, na co sobie mogę pozwolić w kontaktach z mediami czy w ogóle z ludźmi. Nie zależy mi na rozgłosie. Jedyne, co mnie kręci, to robienie fajnych filmów i seriali – wyznał szczerze.

Antoni znany jest również ze swojego uwielbienia do płci pięknej. Od zawsze był czuły na urodę kobiet. Dziś jest zakochany w kolejnej z nich, młodziutkiej aktorce Julii Wieniawie. Dziewczyna znana jest szerszej publiczności z roli Pauli, dziewczyny Kuby Boskiego z serialu „Rodzinka.pl”. Para niechętnie komentuje swój związek. Ale ostatnio młody aktor dał upust swoim uczuciom.

Ona jest bombowa, jestem jej fanem. Mamy wiele punktów wspólnych – wyznał w jednym z wywiadów Antoni.

Związek tej dwójki wzbudza wiele emocji. Różne są opinie na jego temat. Na szczęście mama Antka, Małgorzata Ostrowska-Królikowska kibicuje swojemu synowi. Uważa, że Julia Wieniawa jest dla niej jak rodzina i chętnie zagrałaby z nią w „Klanie”.

Julka w „Klanie” to byłby świetny pomysł, przyjęłabym ją z otwartymi ramionami! Z rodziną gra się zawsze łatwiej, a Julka to już prawie jak rodzina. Wtedy na planie jest o wiele swobodniejsza atmosfera, a ponieważ bardzo ją lubię, myślę, że byłoby też ciekawie – zdradziła aktorka.

Na tym wyznaniu nie poprzestała. Pani Małgorzata myśli również nad wspólnymi wakacjami. Aktorka widzi, że Julia ma na Antka dobroczynny wpływ – stał się przy niej domatorem. Wybrał czytanie książek i zacisze swojego domowego ogniska przy jeziorku Czerniakowskim. Oddaje się też swoim innym pasjom: filmowi i futbolowi. Regularnie chodzi na piłkarskie treningi Reprezentacji Artystów Polskich. I razem z drużyną rozgrywa mecze na terenie całej Polski. Antoni sam przyznaje, że już dawno nie było tak dobrze, jak jest teraz.

Jestem szczęśliwy. Mam fajną rodzinę, dziewczynę, garstkę dobrych przyjaciół. Moje życie rodzinne jest teraz stabilne – podsumowuje aktor.

I z całego serca życzymy mu, aby to jego szczęście trwało jak najdłużej.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content