BORAMED – tu poprawisz zdrowie!

BORAMED – jedna z najsłynniejszych i najskuteczniejszych placówek medycznych Warszawy mieści się po dwóch stronach Wisły, w tym – blisko nas, przy ul. Bora Komorowskiego 21 i Fieldorfa 10.

Wielostronna opieka medyczna, wyspecjalizowana w dorosłych i dzieciach, szczególną troską otaczająca seniorów i kobiety ciężarne. Nowoczesna, znakomita aparatura diagnostyczna. Do tego warta zauważenia stomatologia – o niej jeszcze nie pisaliśmy – oferuje szerokie spektrum usług medycznych dla dorosłych i dla dzieci, od leczenia, ortodoncji, protetyki i implantów po profilaktykę. Fluoryzacja, wybielanie zębów, RTG dla pacjentów. Dla dzieci – wyspecjalizowana oferta leczenia zębów mlecznych. Wszechstronna chirurgia stomatologiczna. Wiele propozycji rozmaitych rodzajów aparatów ortodontycznych i protez, ale też szyn, licówek, koron.

Pacjentów zapraszają zajmujący się stomatologią zachowawczą (także leczenie kanałowe) i protetyką lekarze: Michał Matyszewski, Adrian Mierzwa, Magdalena Rak, Katarzyna Widz-Owczarek i Edyta Sobocińska.

Lek. dent. Bogumiła Koeber (stomatolog związany od lat z Centrum Zdrowia Dziecka) przyjmuje dzieci i dorosłych, w tym na zabiegi chirurgiczne (m.in. ekstrakcje zębów, także mlecznych). Pozostałe panie doktor też mają swoje specjalności – Katarzyna Miękus to chirurgia i implanty, zaś Anna Siewierska – ortodoncja (dzieci i dorośli). Jest komu zaufać!

Uwaga! Do 30 czerwca piaskowanie plus skaling kosztują tylko 150 zł, co oznacza, że zaoszczędzasz przynajmniej 120 złotych, a przegląd – gratis!

BORAMED to słynna fizjoterapia, pomagająca pacjentom nawet z rzadkimi czy niełatwymi problemami układu kostno-stawowego, mięśniowego, neurologicznego, nabytymi lub wrodzonymi.

Aleksandra Rynowiecka

W galerii rehabilitantów BORAMEDu – Aleksandra Rynowiecka, fizjoterapeutka o bardzo rzadkiej specjalizacji.

– Skąd pomysł na ten zawód?

– Miałam być architektem, ale w klasie maturalnej zrozumiałam, że chcę pracować inaczej, pomagać innym. Zaangażowałam w wolontariat, wspierając dzieci, których rodzeństwo dotknęła niepełnosprawność w stopniu głębokim. Zdecydowałam, że już zawsze chcę pomagać niepełnosprawnym, dzieciom, i dorosłym. Najlepszą drogą była fizjoterapia. Licencjat zrobiłam w Gdańsku, utwierdzając się w przekonaniu, że to najlepsza droga.

– Czy to był dobry wybór?

– Jestem szczerze zaskoczona wspaniałym, profesjonalnym wyposażeniem, jakie zastałam w BORAMEDZIE i świetnymi warunkami do fizjoterapii.

– W czym się Pani specjalizuje?

– Najbardziej lubię pracować z osobami fizycznie, i umysłowo niepełnosprawnymi w stopniu głębokim, z pacjentami neurologicznymi, z mózgowym porażeniem dziecięcym, ze spastycznością. To daje wielką satysfakcję i czuję się dobrze w pracy z nimi. Mam doświadczenie właśnie w tym obszarze. Kończę studia osteopatyczne; to wiedza, która pozwala wnikać w istotę problemu, docierać do przyczyn, leczyć jeszcze skuteczniej. Osteopatia uczy całościowego podejścia do człowieka, daje wszechstronność. Zapraszam dzieci, młodzież, osoby starsze, także z niepełnosprawnościami!

– Intensywna praca, studia, osteopatia w toku – czy ma Pani czas dla siebie?

– Niewiele! Zakochałam się w warszawskich parkach. Najlepiej odpoczywam na powietrzu i lubię sporty bliskie naturze, od wspinaczki skałkowej po żeglarstwo, a w domu lubię świetną kuchnię mojego męża…

Maciej Zawadzki

Do znakomitego grona fizjoterapeutów BORAMEDu dołączył Maciej Zawadzki, terapeuta manualny, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (magisterium); obecnie doskonali warsztat na uczelni Flanders International College of Osteopathy.

– Zdecydowana większość pacjentów zgłasza się do mnie z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz stawów obwodowych.

– Skąd to się bierze?

– Zwykle z powodu wad postawy, nieprawidłowej sylwetki podczas pracy czy relaksu, zwłaszcza, gdy wypoczywamy biernie. Zdarzają się dolegliwości, wynikające z urazów i chorób. Umiejętności osteopatyczne pozwalają na pogłębioną diagnozę i dotarcie do przyczyny pierwotnej. Niewielu pacjentów wie, że np. odcinek piersiowy kręgosłupa może dawać bóle lokalne, ale też powodować problemy trzewne.

– Jak to?

– Na przykład żołądek – żeby prawidłowo funkcjonował, potrzebuje odpowiedniej stymulacji nerwowej. Impulsy nerwowe biegną od kręgosłupa do naszych trzewi, jak i od narządów trzewnych do kręgosłupa, więc nie tylko problemy z żołądkiem mogą mieć źródło w kręgosłupie piersiowym, ale też przyczyny problemów i bólu w tym odcinku kręgosłupa należy szukać w chorobach żołądka. Dotyczy to i wątroby, trzustki śledziony itp. Podobnie, przyczyna bólu w kręgosłupie szyjnym nie zawsze wynika wprost z niego, może on także dawać dolegliwości w innych obszarach ciała. Nawet blizna po wycięciu wyrostka robaczkowego może doprowadzić do nieoczekiwanych problemów, które rozpozna osteopata. Nadmiar stresu i brak aktywności łatwo prowadzą do kłopotów. Dlatego ważne jest, by przestrzegać prawidłowej postawy, świadomie dbając o każdy odcinek kręgosłupa. Nie warto czekać, im we wcześniejszym etapie dolegliwości zaczynamy pracę, tym łatwiej dolegliwość usunąć. Są techniki terapii specjalnie przewidziane na fazę ostrą, bólową, są też takie na podostrą i inne.


Zapraszamy i przypominamy o promocjach BORAMEDu, dla Seniorów 20% zniżki przy zakupie pakietu, dla pacjentów fizjoterapii także inne zniżki.


Uwaga! 10 darmowych konsultacji u fizjoterapeutów: Aleksandry Rynowieckiej i Macieja Zawadzkiego na hasło Mieszkaniec!


  • Boramed Centrum Medyczne
  • Bora-Komorowskiego 21 lok. 307 (wejście w pasażu handlowym)
  • tel. 22 250 15 77

  • Boramed REHABILTACJIA
  • Fieldorfa 10 lok.315 (wejście w pasażu handlowym)
  • tel. 22 250 15 77

  • www.boramed.pl

 

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content