„Brązowy medal jest dla mnie zwieńczeniem mojej ciężkiej pracy”

Młoda, utalentowana warszawska judoczka – Zuzanna Banaszewska znów zachwyciła kibiców. Zawodniczka Klubu Judo Lemur wywalczyła w Zagrzebiu brązowy medal Mistrzostw Świata Kadetek w kategorii +70 kg.

Zuzanna Banaszewska już w tegorocznych Mistrzostwach Europy w portugalskim Odivelas pokazała się z dobrej strony kończąc zawody na piątym miejscu. Mieszkanka Białołęki w Zagrzebiu zaprezentowała się jeszcze lepiej. Który pojedynek był najtrudniejszy?

– Za najtrudniejsza walkę uważam mój pojedynek z Brazylijką, ponieważ moim zdaniem pierwsza walka jest najważniejsza i często najcięższa – mówi Zuzanna Banaszewska.

Warszawianka mistrzostwa w Zagrzebiu rozpoczęła od zwycięstwa z Brazylijką Dandarą Camilo (2 x waza-ari), a następnie wygrała z Rumunką Roxaną Visą (ippon). W ćwierćfinale Polka poniosła pierwszą i jedyną porażkę podczas zawodów. Lepsza od Banaszewskiej okazała się Japonka – Tomoka Inoue. Bardzo szybko rozstrzygnięty repasaż z Guldaną Tengelbayevą z Kazachstanu (ippon) dał stołecznej zawodniczce możliwość powalczenia o brązowy medal w swojej kategorii wiekowej. W decydującej walce reprezentantka Polski okazała się zdecydowanie lepsza od Tunezyjki Zeineb Troudi i stanęła na najniższym stopniu podium.

– Mój start w Mistrzostwach Świata Kadetek uważam za udany. Były to moje pierwsze zawody tej rangi i cieszę się, że mogłam na nich reprezentować Polskę. Brązowy medal jest dla mnie zwieńczeniem mojej ciężkiej pracy, ale i motywacją do dalszych działań. Jest też spełnieniem moich marzeń – przekonuje Zuzanna Banaszewska.

Do tej pory w Mistrzostwach Świata polscy kadeci zdobyli cztery medale. W Zagrzebiu poza Zuzanną Banaszewską złoty krążek wywalczył Szymon Szulik (do 66 kg). Wcześniej dwa medale dla Polski zdobyły zawodniczki w kategorii do 57 kg – Anna Dąbrowska (brązowy w 2015 roku) oraz Natalia Kropska (srebrny w 2017 roku).

/Marcin Kalicki/

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl