Dla najmłodszych

W Wawrze, u zbiegu ulic Trakt Lubelski i Peonii, powstaje nowy zespół przedszkolno-żłobkowy dla 250 dzieci. Z tej okazji odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę.

Wawer cały czas się rozwija. Powstają nie tylko drogi i chodniki, ale także kulturoteka, a tuż obok, u zbiegu ulic Trakt Lubelski/Skalnicowa, powstaje zespół szkolny. Kultura, oświata, sport, rekreacja, nastawienie na Wisłę powodują, że Wawer staje się coraz bardziej atrakcyjny –  powiedział burmistrz Łukasz Jeziorski.

W podpisaniu aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję wzięli udział: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i przedstawiciele władz dzielnicy Wawer – burmistrz Łukasz Jeziorski, zastępca burmistrza Leszek Baraniewski oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Norbert Szczepański. Na uroczystości pojawili się także dzielnicowi radni: Michał  Żebrowski i Monika Laskowska-Ludwiczak.

Zwiększamy liczbę miejsc w przedszkolach i żłobkach. W latach 2017-2021 zaplanowaliśmy na ten cel blisko 350 milionów złotych. Oprócz inwestycji, wprowadzamy również inne rozwiązania wspierające rodziny mieszkające w Warszawie. To zniesienie opłat za zajęcia w przedszkolach, wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla uczniów podstawówek i gimnazjów oraz warszawski bon żłobkowy – stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

A jak będzie wyglądała nowa inwestycja? Otóż trzypiętrowy budynek zaprojektowano dla 250 dzieci – sześć sal będzie przeznaczonych na żłobek i cztery sale dla przedszkola. W południowej części znajdą się cztery place zabaw dostosowane do dzieci w różnym wieku, oddzielone żywopłotem. Obiekt będzie energooszczędny dzięki zastosowaniu szeregu istotnych rozwiązań takich, jak: odpowiedni kształt budynku, zwartość i prostota brył, wysoka izolacyjność cieplna budynku, wysokosprawny układ wentylacji z odzyskiem ciepła, wysoką izolacyjność cieplną wszystkich przegród i stolarki zewnętrznej, a także energooszczędne oświetlenie typu LED. Przy obiekcie zaplanowano piętnaście miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych oraz dwanaście miejsc dla rowerów.

Zakończenie budowy planowane jest na kwiecień 2018 roku. Koszt inwestycji to 8 milionów 797 tysięcy złotych.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content