Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Dynia

Dynia to samo zdrowie! Znakomicie smakują jej kwiaty (ale teraz już próżno ich szukać) smażone w cieście podobnym do naleśnikowego, albo faszerowane i panierowane.

  • Świetne są pestki, prażone lub nie i wyłuskane. Przez stulecia uważano je – gotowane w mleku – za niezawodny środek na robaki w przewodzie pokarmowym! Z pestek tłoczy się też olej, używany do sałatek w kuchni, ale też ceniony jako świetne wsparcie w problemach z prostatą, artretyzmem, cholesterolem. Pomaga w zespole jelita wrażliwego!
  • Kosmetyka ceni go za spowalnianie starzenia skóry, pomoc w pozbywaniu się rozstępów.
  • Stosowany wewnętrznie i zewnętrznie, bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm. Rozmaicie można też stosować miąższ: dawniej wierzono, że przyspiesza gojenie ran i oparzeń, to działanie zewnętrzne. A wewnętrznie? Ach! Marynowana, jako jesienna, pyszna zupa, purée, dżem, ważny składnik ciast i nie tylko!

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 3 (701) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.02.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane