Z OSTATNIEJ CHWILI

HASŁO …

Dziś wiele osób korzysta z komputera i internetu. By chronić swoją prywatność podczas logowania na swoje konto, trzeba mieć swoje indywidualne hasło, najlepiej – złożone z liter dużych i małych, cyfr i ewentualnie innych znaków, dostępnych na klawiaturze

Możliwości są miliony, pomysłów wystarczy dla każdego.

Tymczasem okazuje się, że często idziemy na łatwiznę! Według badań Keeper Security aż osiem na dziesięć najpowszechniej stosowanych przez nas haseł to banalnie proste do odgadnięcia sekwencje cyfr, a co piąte to 123456! Na drugim miejscu – 123456789, nieco niżej 11111. Na kolejnych miejscach są trudne na oko sekwencje liter i cyfr, nie wspominając o haśle qwerty, które przestaje wydawać się wymyślne, gdy spróbujemy napisać je na klawiaturze, podobnie, jak na przykład q2w3e4r, pisane od początku lub od końca, bez znaczenia.

Tworząc hasło, skomponuj na przykład ważną dla ciebie datę (dzień i miesiąc) z inicjałami jakichś osób albo pierwszymi literami przysłowia, np. kwdtc – komu w drogę temu czas. Ważne też, by swoje hasło co jakiś czas zmieniać, dla bezpieczeństwa.

Ciekawska

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 9 (707) ROK XXVIII
Następne wydanie 24.05.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane