IV RP na Pradze

Minister finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki odwiedził w czwartek północno-praski Zespół Szkół nr 33 przy ul. Targowej. Szkoła kształci uczniów w zawodach technicznych, poszukiwanych i cenionych przez przedsiębiorców (mechanik motocyklowy, technik pojazdów samochodowych).

Dyrektor placówki, Marek Tomasiewicz, oprowadził wicepremiera po szkolnych salach dydaktycznych. W spotkaniu wziął udział burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki, jego zastępca Zbigniew Cierpisz oraz radni dzielnicy.

Mateusz Morawiecki rozmawiał także z uczniami, a następnie spotkał się z dziennikarzami na krótkiej konferencji prasowej, na której podkreślał konieczność inwestowania w rozwój szkolnictwa zawodowego.

– Ważne żebyśmy tworzyli tę nową IV RP, czyli czwartą rewolucję przemysłową, która puka do naszych drzwi – mówił wicepremier Morawiecki. – Ona się charakteryzuje tym, że właśnie mechanika, mechatronika, technika, robotyka, automatyka, informatyka, cybernetyka i szeroko rozumiane przemysły cyfrowe, są przemysłami przyszłości.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content