Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Już wkrótce czas kupowania choinek …

Te naturalne, tzw. żywe (choć jakie one żywe, skoro odcięte od korzeni), to zwykle świerk lub jodła. Jodła jest trwała, nie sypie tak szybko trudnymi do uprzątnięcia igłami, lecz to świerki maja bardziej „puchate”, dekoracyjne gałązki – igły jodły rosną, układając się płasko po obu stronach gałązki.

Świerki mogą mieć różny pokrój i kolor. Od wysmukłych po przysadziste, z gęstymi gałązkami. Spotkamy świerki bardzo ciemnozielone, niemal czarne, ale też srebrno-szare czy zielone z odcieniem seledynu.

Jodły są zazwyczaj nieco droższe, nie tak gęste jak świerki i – tak jak one – pięknie pachną.

Czy lepsza choinka plastikowa czy z lasu? Plastikowa zaśmieca środowisko w procesie produkcji, a potem rozkłada się przez bardzo, bardzo wiele lat. Kupienie naturalnej, jeśli ze specjalnie prowadzonej szkółki, a nie z lasu, nie niszczy środowiska i daje piękny zapach.

Skoro kupujemy uprawiane na sprzedaż róże, marchew czy inne warzywa, w czym jest gorsze kupienie choinki wprost ze szkółki?

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 3 (701) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.02.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane