KORONAWIRUS: Dwa ogniska koronawirusa w szpitalu Bródnowskim

Szpital Bródnowski poinformował o rozpoznaniu dwóch ognisk wirusa SARS-CoV2. Chodzi o dwa oddziały. Zakażonych jest w sumie 7 pacjentów, 1 pielęgniarka i 2 lekarzy. 

Jak czytamy w komunikacie szpitala, do odwołania pozostaje zamknięty Oddział “Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii”. Zakażony jest jeden lekarz oraz 3 pacjentów (pacjenci z wynikiem dodatnim badania COVID 19 przekazywani są specjalnym transportem do dedykowanych ośrodków).

“Oczekujemy na dalsze wyniki personelu jak i pacjentów. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami część personelu pozostaje na kwarantannie.

Od dnia 24.03.2020r. do odwołania pozostaje zamknięty Oddział “Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego”. Zakażony jest jeden lekarz, jedna pielęgniarka oraz 4 pacjentów (pacjenci z wynikiem dodatnim badania COVID 19 przekazywani są specjalnym transportem do dedykowanych ośrodków). Oczekujemy na dalsze wyniki personelu jak i pacjentów. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami część personelu pozostaje na kwarantannie.

O wszystkich działaniach jak i wynikach badań informujemy stosowne służby. Wszystkie działania podejmowane są w porozumieniu z Powiatową Stacją SanitarnoEpidemiologiczną.

Pozostałe Oddziały i Pracownie Szpitala funkcjonują zgodnie z ograniczeniami obowiązującymi od 16.03.2020r. tj. wstrzymane przyjęcia i zabiegi planowe, praca poradni oraz odwiedziny. Szczegółowe informacje dotyczące bieżącego zakresu pracy Szpitala są
dostępne na stronie brodnowski.pl

Do maksimum została zwiększona dezynfekcja pomieszczeń oraz ciągów komunikacyjnych. Szpital dysponuje środkami ochrony osobistej oraz stale zwiększa stany magazynowe tego asortymentu, w miarę dostępności na rynku. Nadrzędnym celem podejmowanych działań pozostaje zabezpieczenie pacjentów przebywających w szpitalu, pracowników oraz podtrzymanie dalszej pracy szpitala w wyznaczonym zakresie, w czasie nadzwyczajnej sytuacji.

Mazowiecki Szpital Bródnowski sp. z o.o.”

Foto: Warszawska Grupa Luka&Maro

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content