Kronika policyjna

Napadli na… samochody
Adrian K., Nikodem S. i Rafał O. napadli na… zaparkowane samochody: forda, skodę i opla. Skopali je, poobrywali lusterka i… oddalili się. Policjanci z Wawra ustalili, kto tak działał, jak w amoku. Wszyscy trzej sprawcy usłyszeli zarzuty, dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy ograniczenia wolności i wykonywania nieodpłatnych prac w wymiarze 30 godzin miesięcznie, obowiązkowi naprawienia szkody i poniesienia kosztów postępowania.

Okradali aptekę
W lutym pewna apteka została dwukrotnie okradziona. Sprawcy wynieśli markowe, drogie kosmetyki, wartości około 1800 złotych. Policjanci przejrzeli m.in zapis monitoringu i na jego podstawie wytypowali jednego ze sprawców. Był to znany im dobrze 36-latek. Do ustalenia i zatrzymania pozostawało jeszcze dwóch współsprawców. Ale i to się udało. Cała trójka została zatrzymana.

Chciał przekupić komendanta
Komendant komisariatu w Wawrze jadąc ulicami dzielnicy, zobaczył nieoznakowany kontener budowlany, który tamował i utrudniał ruch. Komendant podjął interwencję. Odnalazł osobę odpowiedzialną za postawienie w tym miejscu kontenera. Jan W., który miał zostać ukarany mandatem, podał policjantowi dokumenty, a w nich banknot 50 złotowy stwierdzając, że to na śniadanie i zapomnienie o całej sprawie. Policjant go ostrzegł, że to przestępstwo, ale usłyszał, że ma nie przesadzać i wziąć banknot. Został więc zatrzymany w związku z przestępstwem korupcyjnym.

Poszukiwany w całej Europie
Policjanci, prowadzący postępowanie wyjaśniające w sprawie kradzieży z włamaniem, wezwali na przesłuchanie dwóch braci. Jeden z nich stawił się w komendzie, drugi zaś przybył dopiero po kilku dniach. I wówczas okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Austrię. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt, by w tym czasie mogła być podjęta decyzja o ewentualnej ekstradycji zatrzymanego.

Zemsta na szefie
Do komisariatu w Wawrze wpłynęło zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi, stanowiących wyposażenie sklepu ogrodniczego. Z relacji zawiadamiających wynikało, że dokonał tego ich były pracownik. Właściciele podejrzewali, że mógł być to akt zemsty za zwolnienie z pracy. Mężczyzna nie mieszkał na stałe w Warszawie, prowadził raczej wędrowny tryb życia. W przeszłości był wielokrotnie karany za kradzieże i kradzieże z włamaniem. 26-letni Karol G. został zatrzymany. Policjanci dotarli również do lombardu, w którym zabezpieczyli skradzioną pilarkę.

Zatrzymał sprawcę wypadku
Sierżant Krzysztof Jędrach w dniu wolnym od służby przejeżdżał swoim prywatnym samochodem przez ulice Pragi Północ. Jadący przed nim kierowca volvo ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, i potrącił kobietę na pasach. Policjant polecił wezwanie pogotowia i policji, zabezpieczył miejsce zdarzenia, udzielił pomocy potrąconej, odebrał dokumenty kierowcy volvo i polecił mu oczekiwanie na przyjazd załogi ruchu drogowego.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content