Kronika policyjna

I laptop, i rower…
35-letni Adam O. próbował ukraść laptop z pomieszczenia ochrony jednego z budynków. Spłoszony zaczął uciekać bez urządzenia, natomiast zobaczył pozostawiony rower i próbował go ukraść. Policjanci na podstawie monitoringu ustalili, kto był sprawcą tych usiłowań kradzieży i zatrzymali go po kilku dniach (ukrywał się, wpadł po obserwacji terenu, w którym zwykle przebywał). Okazało się, że jest podejrzany jeszcze w co najmniej kilku sprawach. Trafił za kratki z 9 zarzutami.

Ukrywał się przed listami gończymi
Sądy wydały za Marcinem Ś. dwa listy gończe, łącznie powinien spędzić w więzieniu blisko 4 lata. Ukrywał się, czasowo przebywał za granicą. Południowoprascy policjanci dowiedzieli się, że w najbliższym czasie odwiedzi mamę. Wkroczyli do tego mieszkania podczas wizyty. 28-letni Marcin ukrył się na balkonie. Został zatrzymany.

Znów oszustwo „na policjanta”
Pracownica banku zawiadomiła policję, że zgłosił się do niej klient, który chce pobrać gotówkę. Z rozmowy z nim wynikało, że może paść ofiarą oszustwa „na policjanta”. Policjanci przygotowali zasadzkę i w momencie przekazywania 25 tys. złotych zatrzymali sprawcę – 19-letniego Adriana B.

Ukradł torebkę
Kilka tygodni temu Sebastian G. ukradł pewnej kobiecie torebkę. Po pół godzinie zrobił w markecie zakupy, za które zapłacił kartą kredytową okradzionej kobiety. Został rozpoznany na ulicy przez patrol policjantów, którzy znali jego rysopis. I oczywiście został zatrzymany.

Grasował w autobusie
W nocnym autobusie grasował 23-letni Robert Z. Jednemu z pasażerów ukradł telefon, a gdy ten się zorientował, że nie ma „komórki” został pobity. Poszkodowany zawiadomił dyżurnego komisariatu w Wawrze, który wysłał na miejsce zdarzenia wóz patrolowy. Policjantom udało się namierzyć i zatrzymać sprawcę. Robert Z., który w przeszłości był już karany, odpowie za kradzież rozbójniczą.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content