LEMURY NA FALI

Rok 2017 choć ledwo się zaczął od początku zwiastował dobry rok pełen sukcesów. Konsekwentna praca i rzetelne przygotowanie zawodników to podstawa sukcesu – powtarzają trenerzy klubu Judo Lemur.

Pierwszy kwartał był owocny w sukcesy indywidualne i drużynowe. Wygraliśmy 3 klasyfikacje generalne na dużych ogólnopolskich turniejach oraz klasyfikację medalową mężczyzn podczas Pucharu Polski juniorów młodszych (nie wliczamy turniejów gdzie nie była podliczana klasyfikacja generalna oficjalnie). Nasi zawodnicy podczas Pucharów Polski triumfowali wielokrotnie. Dwa złote medale Marcina Kowalskiego po zwycięstwach w finale z kolegą klubowym Hubertem Pasieczyńskim (dwa srerbne medale). Złoty i srebrny medal Stanisława Dolazińskiego. Brązowy medal i piąte miejsce Michaliny Skipiały. Najbardziej utytułowana zawodniczka klubu Julia Świątkiewicz po zmianie kategorii wiekowej na juniorów zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski. Wyników pozostałych około 100 zawodników startujących co weekend nie sposób wymienić ale są to setki medali. Nasi zawodnicy są w trakcie startów w Pucharach Europy i walki o start w Mistrzostwach Europy. Marcin Kowalski i Stanisław Dolaziński w Zagrzebiu doszli do 3 rundy po walkach z bardzo mocnymi przeciwnikami( w kategoriach wagowych w tym turnieju było po około 80 reprezentantów krajów z całego świata ). To bardzo dobry prognostyk przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski juniorów młodszych gdzie oprócz medali indywidualnych planujemy zdobyć złoty medal drużynowych Mistrzostw Polski. Po kontuzji wraca Mistrz Polski Młodzików i sportowiec Białołęki Bartosz Siekierzyński, który planuje powrót na szczyt. Wszystkie sukcesy to również dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Warszawy, które planujemy wygrać w klasyfikacji klubowej drugi rok z rzędu. Trzymajcie kciuki postaramy się, żeby Białołęka była z nas dumna.

trener Mariusz Rowicki

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content