Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Masz balkon? W tym roku zrób tam ogródek! Niekoniecznie tylko kwiatowy.

  • Marzec – już możesz siać aromatyczny koperek i pietruszkę, sadzić cebulki siedmiolatki. Kto lubi jarmuż, też może spróbować uprawy balkonowej. Nie szkodzi, że będą to niewielkie ilości, ale za to jak smakowite! Szczerze mówiąc, uprawy balkonowe nie są dobrym pomysłem dla osób mieszkających przy bardzo ruchliwych ulicach, zwłaszcza nisko. Ale może nawet bez zjadania plonów byłoby miło?
  • Kwiecień, to czas by zająć się kwiatami, ale już można wysadzać sałatę, a także, w domowych doniczkach, wysiać dynię, która wspaniale ozdobi każdy balkon ogromnymi, zielonymi liśćmi i złocistymi kwiatami. Siew dyni na balkonie nie powinien być wcześniej, jak na początku maja.
  • Uprawy balkonowe ochroni przed większością szkodników aksamitka – sadzonki są tanie i jest w czym wybierać. Pomyśl też o pnących truskawkach, sadzonkach poziomek czy mini pomidorków. Przy odrobinie systematycznej troski odwdzięczą się pięknie!

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 23 (697) ROK XXVII
Następne wydanie 18.12.2017

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane