Otwarcie ul. Patriotów i Żegańskiej

W piątek 8 lipca, w godzinach wieczornych otwarta zostanie ul. Patriotów i Żegańska. To będzie koniec utrudnień drogowych związanych z budową tunelu pod torami kolejowymi.

To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców Wawra – otwarty zostanie przejazd ul. Patriotów i K. Szpotańskiego przy stacji  Warszawa Międzylesie oraz ul. Żegańska do Dworcowej. Tym samym przywrócony zostanie układ ulic sprzed budowy tunelu pod ul. Patriotów i torami kolejowymi linii otwockiej – nie będzie jedynie przejazdu przez tory, bo sam tunel zostanie oddany do ruchu w listopadzie (na czas budowy przy stacji Warszawa Anin uruchomiono przejazd tymczasowy). Na skrzyżowaniu ul. Patriotów i Żegańskiej jest rondo, a ulica Żegańska do ronda na skrzyżowaniu z Dworcową ma jedną jezdnię; dopiero za  nim została poszerzona do dwóch jezdni. Na nich wyznaczono po jednym pasie ruchu, miejsca parkingowe oraz dodatkowe pasy do skrętów przed rondami. Dwie jezdnie z tunelu włączą się w ul. Żegańską na rondzie przy ul. Dworcowej, natomiast po drugiej stronie torów połączą się z rondem na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej i Mrówczej. Nadal będą trwały prace przy budowie tunelu drogowego pod linią kolejową oraz przy przejściach podziemnych dla pieszych – pod ul. Żegańską na wysokości urzędu dzielnicy oraz pod obydwoma jezdniami ul. Patriotów i torami kolejowymi. Wszystkie prace zakończą się w listopadzie.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content