Pobiegli dla Golloba

We wtorek, 25 kwietnia, przed stadionem PGE Narodowy odbył się bieg wsparcia Tomasza Golloba, największego polskiego żużlowca w historii sportu, który niedawno uległ wypadkowi.

Jeszcze pół godziny przed biegiem na południowopraskim Kamionku lało i grzmiało, ale dla Mistrza nawet aura okazała się sprzyjająca i o godzinie 20.00 pogoda zrobiła się idealna.

– Nie ma nic piękniejszego niż wspierać przyjaciela, gdy on tego potrzebuje – mówił „Mieszkańcowi” jeden z uczestników biegu, Robert Korzeniowski, nasz czterokrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich.

Chętnych do biegu było tak wielu, że aby się wpisać na listę trzeba było stać w kolejce.

– To ważne wsparcie dla Tomasza i mam nadzieję, że on je odczuwa – tuż przed startem zwrócił się do biegaczy minister sportu Witold Bańka. Minister razem z Moniką Borzdyńską z PGE Narodowy, która rozpropagowała akcję biegową, dziękowali wszystkim za symboliczne wsparcie Mistrza.

Wśród biegaczy, głównie pasjonatów żużla, ale też innych aktywności sportowych, „Mieszkaniec” wypatrzył rodzimych animatorów sportu i rekreacji. Choćby Janusza Bukowskiego, inicjatora warszawskiego biegu „Wybiegaj sprawność”, czy wawerskiego zapaśnika, Leszka Blautenberga, znanego także jako sobowtór Cezarego Pazury.

Po biegu, na całej elewacji PGE Narodowego pojawił się napis #MistrzJestJeden. Przypomnijmy, że Tomasz Gollob właśnie na tym stadionie, w ubiegłym roku, zakończył oficjalną karierę sportową.

Akcja #MistrzJestJeden, którą zainicjował Grudziądzki Klub Motorowy, ma także bardzo praktyczny wymiar. Utworzono konto, na które można wpłacać pieniądze przeznaczone na leczenie i rekonwalescencję Tomasza Golloba.

Dane konta:

  • Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu.
  • Bank PKO BP S.A. Nr konta 77 1020 5040 0000 6702 0103 5559
  • Jako tytuł przelewu należy wpisać „Gollob”
error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content