Polish Open –Warsaw Cup

Największa impreza Taekwondo w Warszawie i Polsce. Przez cały weekend 16-18 września Hala TORWAR będzie gościła znakomitych sportowców i para sportowców w trakcie rozgrywanych w tych dniach trzech turniejów taekwondo.

Tegoroczny turniej pucharu świata Polish Open –Warsaw Cup (17-18 września Hala TORWAR) jest pierwszym po Igrzyskach Olimpijskich w Rio turniejem rangi Pucharu Świata Taekwondo. To na nim wielu znakomitych zawodników rozpocznie swoją drogę do kolejnych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

tekW sobotę, 17 września, Halę COS TORWAR (ul. Łazienkowska 6a) wypełni bez mała 500 młodych zawodników (12-18 lat) z blisko 40 krajów. Będą oni walczyć o cenne medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Warszawy w Taekwondo Olimpijskim. Dla wielu z nich to pierwszy międzynarodowy turniej, na którym mogą sprawdzić swoje umiejętności czy też obserwować walczących kolegów z innych krajów. W tej grupie zawodników zobaczymy przyszłe gwiazdy taekwondo olimpijskiego, które dzięki wielkim marzeniom i ciężkiej pracy na treningach dążą do osiągnięcia mistrzowskiego poziomu.

Niedziela, 18 września, będzie domeną bardzo doświadczonych zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej senior (18+). Turniej Polish Open-Warsaw Cup jest pierwszym w kalendarzu Światowej Federacji Taekwondo turniejem Pucharu Świata i tym samym otwiera czteroletnią drogę do kolejnych Igrzysk. Z tego względu na warszawskich matach prawie trzystu, marzących o występie w najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo 2020, taekwondzistów będzie walczyło o cenne punkty do rankingu światowego i olimpijskiego prowadzonego przez Światową Federację Taekwondo. Widzowie będą świadkiem wielu pasjonujących walk z udziałem medalistów Mistrzostw Europy i Świata oraz uczestników i medalistów Igrzysk Olimpijskich. W niedzielę każdy zawodnik trener i kibic będzie miał w głowie jedną myśl „Road to Tokyo 2020 starts in Warsaw”.

Warto zaznaczyć, że w piątek, 16 września, na Torwarze również rządzić będzie taekwndo, a konkretnie para taekwondo. Rozegrane zostaną tu bowiem V Mistrzostwa Europy w Para Taekwondo – dyscyplinie, która już na Paraigrzyskach w Tokio jako pierwszy sport walki wejdzie do rodziny pełnoprawnych sportów paraolimpijskich.
Warszawa jest gospodarzem najważniejszych międzynarodowych turniejów taekwondo olimpijskiego rozgrywanych w Polsce. To na stołecznych matach od lat zarówno najmłodsi jak i nieco starsi zawodnicy zdobywają turniejowe doświadczenia i budują kapitał punktowy w rankingach krajowych, europejskich i światowych taekwondo olimpijskiego.
Warszawa jest też bardzo uznanym ośrodkiem szkoleniowym, którego adepci z powodzeniem rywalizują na międzynarodowych turniejach. Wystarczy wspomnieć, że już dwóch zawodników stołecznego AZS AWF Warszawa Piotr Paziński i Michał Łoniewski  walczyło w turniejach taekwondo na Igrzyskach olimpijskich.
Piotr Paziński w historii startów polskich zawodników taekwondo w turniejach olimpijskich odniósł dotychczas największy sukces. Punktowane piąte miejsce w Rio (2016) to duże osiągnięcie w tak silnie obstawionym turnieju, w którym o najwyższe laury olimpijskie walczy 16 najlepszych zawodników na świecie.
Na poprzednich Igrzyskach w Londynie (2012 r.) biało-czerwonych reprezentował Michał Łoniewski (kategoria do 68 kilogramów) – klubowy kolega (AZS AWF Warszawa) i sparingpartner Piotra Pazińskiego.
Kolejne pokolenia stołecznych taekwondzistów ciężko trenują, żeby osiągnąć równie wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content