Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Probiotyki, prebiotyki, synbiotyki

  • Znamy probiotyki, które przyjmujemy np. podczas kuracji antybiotykowej. Są to spreparowane kultury bakterii lub drożdży, których zadaniem jest korzystne dla zdrowia zachowywanie prawidłowej flory fizjologicznej w naszych jelitach, naruszonej np. przez działanie leków. Ważne, by zostały zaaplikowane w odpowiedniej ilości i w odpowiednim czasie. Jeśli naturalna flora jelit jest zagrożona, należy działać szybko, by uniknąć kłopotów z przewodem pokarmowym.
  • Prebiotyki to substancje tylko z pozoru do nich podobne. Nie zawierają – w przeciwieństwie do probiotyków – żadnych mikroorganizmów. Prebiotyki, nietrawione przez organizm, mają za zadanie stymulować jelita, pobudzając ich własną florę jelitową. Prebiotyki to m.in. błonnik i skrobia, ale nie tylko.
  • Istnieją jeszcze synbiotyki – to połączenie prebiotyku z probiotykiem, dokonane w celu skutecznego przywrócenia równowagi flory jelitowej i prawidłowego działania jelit.

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 3 (701) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.02.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane