Protest lokatorów Skaryszewskiej 11

W najbliższą niedzielę lokatorski protest planują mieszkańcy jednej z kamienic na Pradze-Południe. Chodzi o budynek przy ul. Skaryszewskiej 11.

skaryszewska_1

Ogłoszenie o proteście

16 października, tuż przed południem, mieszkańcy zreprywatyzowanej niedawno kamienicy przy ul. Skaryszewskiej 11 organizują protest „w celu odzyskania bezprawnie przejętego budynku”. O warszawskiej reprywatyzacji pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie, a kilka miesięcy temu publikowaliśmy również tekst o sytuacji lokatorów z tego konkretnego budynku.

Sytuacja nabrzmiała i mieszkańcy wychodzą przed swoją kamienicę. – To inicjatywa oddolna i wynika z bezsilności mieszkańców postawionych w sytuacji granicznej – uważa dzielnicowy radny, Dariusz Lasocki, który na spotkanie zaprasza władze Pragi-Południe.

skaryszewska_2

Tajemniczy pożar w zreprywatyzowanej kamienicy przy Grochowskiej 344 (rok 2006)

„Mieszkaniec” od lat pisze o niezmiernie trudnej sytuacji lokatorów reprywatyzowanych kamienic. Interesowaliśmy się m.in. losami mieszkańców Grochowskiej 344, kamienicy, której właścicielem został „Chińczyk” (vel „Jąkaty”) jeden z członków tzw. mafii pruszkowskiej.

skaryszewska_3

Protest mieszkańców zreprywatyzowanej kamienicy Mińska 9 (rok 2003)

Czy choćby losem lokatorów Mińskiej 9, którzy przez kilka lat żyli bez prądu, gazu i wody. Ich tragiczna sytuacja także doprowadziła do protestu, podobnie, jak to zapowiada się w przypadku Skaryszewskiej 11.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content