Remontami jesień się zaczyna

Trwa modernizacja ul. Głębockiej i utrudnienia z nią związane. Za chwilę koniec wakacji, ruch na drogach będzie coraz większy. Szkoła przy ul. Zaułek poprosiła rodziców o przybycie na rozpoczęcie roku szkolnego pieszo. Nie jest więc najlepiej w rejonie prowadzonej inwestycji. Zapytaliśmy o to rzecznik ZMID, Małgorzatę Gajewską.

Najważniejszą zmianą jest jednostronny ruch na ul. Berensona. Wcześniej mówiło się, że ruch na tej drodze zostanie przywrócony od 3 września. Dzisiaj już wiemy, że Berensona pozostanie jednopasmowa do końca przebudowy ul. Głębockiej. Zmieni się tylko strona jezdni dopuszczona do ruchu.

Dwukierunkowy ruch na Berensona zostanie przywrócony na koniec budowy. Po przebudowaniu jednej strony ruch zostanie przełożony na nową część jezdni, a stara zostanie zamknięta – wyjaśnia Małgorzata Gajewska ze ZMID.

Kolejna ważna kwestia – brak wjazdu w ul. Zaułek. Teraz mieszkańcy muszą przejeżdżać przez teren centrum handlowego. Lada moment ma się to zmienić.

Tymczasowe połączenie Berensona i ul. Zaułek udostępnione będzie do ruchu na początku września – zapowiada Gajewska i dodaje, że zgodnie z kontraktem cała przebudowa Głębockiej powinna zakończyć się w lutym 2019.

Za Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych przypominamy, jakie zadanie mają drogowcy na Głębockiej: budowa jednojezdniowej drogi klasy Z, z jednym pasem ruchu w każdym kierunku i dodatkowymi pasami w rejonie skrzyżowań, chodników, dróg rowerowych oraz zatok autobusowych. Na skrzyżowaniu z ulicami: Podwójną i Kartograficzną, Sieczną, Internetową i Podłużną oraz na skrzyżowaniu ul. Berensona z ul. Kąty Grodziskie powstaną ronda. Ul. Lewandów zostanie połączona z ul. Berensona nową drogą, przebiegającą równolegle do ul. Głębockiej.  Łącznie wybudowanych zostanie około 2,3 km dróg.

Wybudowana lub przebudowana zostanie następująca infrastruktura: kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie uliczne, gazociąg, urządzenia wodne, wodociąg, sieć elektroenergetyczna i telekomunikacyjna.