Sklep charytatywny Kopalnia potrzebuje naszego wsparcia!

Kiedy w lutym wybraliśmy się do Kopalni na Pradze Północ, jeszcze nic nie zapowiadało kłopotów, jakie nadejdą. Dzisiaj miejsce, które ma wyjątkowy klimat i duszę potrzebuje naszego wsparcia. Bez pomocy może nie przetrwać. A jest wyjątkowe…

Kopalnia – sklep charytatywny przy ul. Białostockiej 9, w którym znajdziemy książki, ubrania, sztućce, zabawki, meble – nie sposób wymienić wszystko to, co można tu kupić. Przekraczając próg tego sklepu, wchodzimy do innego świata – miejsca, które ma wyjątkowy klimat i duszę. Dreszczyk emocji i jednocześnie zachwytu – odczucia, które tu towarzyszą są wręcz trudne do opisania.

Kiedy siedząca przy zabytkowym radiu lalka nie spuszcza z ciebie wzroku, bezmyślna twarz manekina wygląda spod przydużego beretu, a w lustrze odbijają się witryny z porcelaną, aż kusi, by zacząć zaglądać w każdy kąt i zakamarek, odkrywać kolejne skarby, których tutaj jest mnóstwo. Chcesz zobaczyć więcej i więcej, aż w końcu zdajesz sobie sprawę z tego, że jedna wizyta to zbyt mało, żeby dokładnie obejrzeć wszystko i zdecydować się na wybór jednej rzeczy, bo tak naprawdę do domu zabrałbyś połowę tego sklepu.

Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że w Kopalni jest dużo większy wybór cennych staroci niż w niejednym antykwariacie, a markowych ciuchów może pozazdrościć wiele ciuchlandów. Mnóstwo bibelotów, zabawek, nawet nieco „pokracznych”, takich jak plastikowe lalki z czasów PRL-u, a wśród tego całego galimatiasu są prawdziwe perły, jak Biuletyn Informacyjny z pierwszego dnia wybuchu Powstania Warszawskiego…

O tym wyjątkowym, charytatywnym sklepie pisaliśmy w “Mieszkańcu” jakiś czas temu TUTAJ.

Dlaczego do niego wracamy? Bo Kopalnia, która na co dzień pomaga wszystkim, teraz potrzebuje naszej pomocy. Aby to niesamowite miejsce przetrwało czas epidemii, musimy je wesprzeć.

Przypomnijmy, że sklep działa od niedawna, bo niecałe dwa lata, wiele razy jego właściciel mieli chwile zwątpienia, ale nie poddali się. Tak trudno jak teraz jeszcze nie było.

-Sklep została zamknięty i choć my cały czas chodzimy do pracy i staramy się ogarniać sprzedaż internetową to kropla w morzu. Nie zdołamy ­dźwignąć opłat za lokal. Dzięki waszej pomocy Kopalnia sklep charytatywny i Fundacja Salomon będą mogły dalej działać i pomagać. Kopalnie i Fundację tworzą dwie osoby: Agnieszka i Waldek, pracujemy charytatywnie. Do pomocy mamy wolontariuszy, którzy coraz chętniej do nas wpadają pomagać. Jest też Stefcio żółw, który podnosi ich na duchu każdego dnia – mówią właściciele.

Kopalnia to nie tylko sklep, to miejsce gdzie można przyjść pogadać. Każdy jest mile widziany.

-Zorganizowaliśmy wieczorek autorski, odbyły się pierwsze warsztaty, z woskowijek a kolejne miały być z haftowania ale wirus pokrzyżował nam plany. Mamy masę pomysłów na kolejne spotkania i wierzymy, że uda się je realizować. Obecnie przekazujemy dary, które do nas trafiają do Domów Samotnej Matki, Sióstr Misjonarek dla bezdomnym i ubogich, do Środowiskowych Domów Samopomocy dla niepełnosprawny, pogorzelców i ubogich na Ukrainę. Wspieramy w akcjach i zbiórkach dla chorych dzieci. Współpracujemy z innymi fundacjami i stowarzyszeniami działając wspólnie na rzecz potrzebujących. Jeśli uważacie, że Kopalnia jest nadal potrzebna i dalej powinniśmy pomagać i robić to co robimy, dorzućcie swoją cegiełkę i twórzcie nadal to miejsce razem z nami – mówią Agnieszka i Waldek. Wspomóc Kopalnię można poprzez Zrzutkę TUTAJ.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content