Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Stworzeni, by wzruszać

Rolą artysty powinno być wzruszanie publiczności, a koncert stać się prawdziwym intymnym dialogiem z widzem. W tym jednym zdaniu zawarto chyba wszystko, czym od lat kieruje się lider Grupy pod Budą, Andrzej Sikorowski.

Wspaniałe 47 lat twórczości i ponad 4 tysiące zagranych koncertów. Na pytanie: Co sprawia, że nadal jest w stanie gromadzić tłumy wiernych fanów na koncertach? Andrzej Sikorowski odpowiada bez wahania: Stylistyczna konsekwencja. Najważniejsza jest wierność sobie, wierność przekazowi, który zawsze powinien wypływać prosto z serca. Ludzie bardzo szybko odkryją jakikolwiek fałsz. Cieszę się, że nadal mogą mi ufać.

Tak właśnie jest z Grupą pod Budą, zespołem, który wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu o tej samej nazwie. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego oraz kompozycje Jana Hnatowicza od lat tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.

W każdej piosence chodzi o nawiązanie bardzo osobistego kontaktu z ludźmi i bezpośrednie dotarcie do jego duszy. Andrzej Sikorowski mawia, że pisać można o wszystkim, jednak on stara się śpiewać przede wszystkim o tym, na czym się zna. Przez trzy minuty w piosence można zawrzeć przecież tyle, ile w opasłej, pięciuset stronicowej książce. W spisywanej od 47 lat muzycznej historii Grupy pod Budą nie ma miejsca na artystyczne oszustwo i próbę prostego i szybkiego przypodobania się jakimkolwiek mijającym trendom.

W podziękowaniu za przyjaźń i zaufanie, Grupa pod Budą zaprasza na swój Jubileusz 40-lecia!

Jeśli wychowałeś się na piosenkach Grupy pod Budą i za nimi tęsknisz, już 20 marca br. w warszawskiej Hali Torwar będziesz mógł doświadczyć prawdziwego muzycznego przeżycia i posłuchać starych piosenek oraz nowych, granych w podobnym brzmieniu i śpiewanych wspólnie z Mają Sikorowską.

Koncert Jubileuszowy to koncert wyjątkowy, na którym nikogo nie może zabraknąć. Wspaniała historia Grupy pod Budą musi trwać dalej, a Wy możecie stać się jej częścią.

Bilety do nabycia m.in. w sieci salonów Empik, MediaMarkt, Saturn, na stronach twojekoncerty.pl, ebilet.pl, kupbilecik.pl

 

 

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 7 (705) ROK XXVIII
Następne wydanie 26.04.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane