Szermierze dla Niepodległej

Zwycięska rodzina PKSzerm Warszawa

Pod medialnym patronatem „Mieszkańca”, na warszawskim Torwarze, sztandarowym obiekcie Centralnego Ośrodka Sportowego, w Święto Niepodległości, odbył się turniej „Wspólnie przywróćmy blask Polskiej Szermierki”.

W dwudniowej rywalizacji (10-11 listopada) wzięło udział ponad trzystu zawodników z naszego kraju, Litwy, Białorusi, Szwecji i Wenezueli. Głównym organizatorem turnieju był stołeczny Polski Klub Szermierczy, który od 15 lat szkoli dzieci i młodzież w tej pięknej dyscyplinie. Efekty tego szkolenia były doskonale widoczne także w wynikach zawodów na Torwarze. Otóż w kadetach, w szpadzie chłopców, pierwsze miejsce właśnie zdobyła drużyna PKSzerm (w składzie: Jakub Cieślik, Szymon Ogonowski, Jan Socha i Antoni Socha). Zaś zespół w składzie Filip Krochmialski, Marcin Siwek, Tadeusz Wąsik i Aleksander Ziajowski, wywalczył drugie miejsce w szpadzie chłopców w kategorii dzieci.

Na podium było biało-czerwono – to barwy zawodników PKSzerm

Nie brakowało też sukcesów indywidualnych. W szpadzie chłopców, w pierwszej szóstce, znalazło się aż czterech zawodników PKSzerm – zwyciężył Marcin Siwek, trzecie miejsce zajął Aleksander Ziajowski, za którym uplasowali się Tadeusz Wąsik i Filip Krochmalski. W szpadzie kadetów wygrał Janek Socha, trzeci był Antoni Socha, a piąty Jakub Cieślik. Świetnie spisały się także szpadzistki PKSzerm – ósme miejsce w szpadzie dzieci zajęła Kalina Lipov, a rewelacyjna w tym sezonie Cecylia Cieślik zwyciężyła w drużynie mieszanej kadetów w szpadzie dziewcząt.

Na zakończenie turnieju wystąpił Chór Alla Polacca działający przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Zawodnikom gratulujemy wyników, organizatorom rozmachu i wyjątkowej oprawy turnieju. Zachęcamy też do lektury papierowej wersji „Mieszkańca” (od czwartku 22 listopada), w którym zamieściliśmy ciekawy wywiad z Markiem Poznańskim, prezesem i współzałożycielem PKSzerm Warszawa.