Trudny temat – parkowanie

Każda z naszych dzielnic ma ulice, które są liderami w zestawieniach dotyczących nieprawidłowego parkowania. W ostatnim czasie w całym mieście Straż Miejska intensywnie walczy z łamiącymi przepisy.

Sprawdziliśmy, w których miejscach prawobrzeżnej Warszawy mandaty za nieprawidłowe parkowanie wystawiane są najczęściej i zapytaliśmy funkcjonariuszy, czym kierują się zakładając blokady lub odholowując auta.

Straż Miejska ma narzędzia do walki z łamiącymi przepisy dot. parkowania. Przy drobnych wykroczeniach może skończyć się na pouczeniu. Kolejną możliwością jest mandat, sprawa w sądzie. Przypominamy niefrasobliwym kierowcom, że stawiając auto „na zakazie” musimy też liczyć się z jego zablokowaniem lub odholowaniem.

Pojazd może być unieruchomiony przez zastosowanie urządzenia do blokowania kół w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie utrudnia ruchu lub nie zagraża bezpieczeństwu. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu – wyjaśnia Zespół Prasowy Straży Miejskiej.

Jeśli kierowcy nie ma przy samochodzie (a tak jest najczęściej), funkcjonariusz sporządza niezbędną dokumentację (w tym zdjęcia), a właściciel pojazdu otrzymuje przesyłkę poleconą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru: wezwanie wraz z oświadczeniami.

W ostatnim czasie Straż Miejska zwiększyła liczbę patroli, które zajmują się tylko nieprawidłowym parkowaniem. Funkcjonariusze typują także na bieżąco kolejne ulice, w obszarach uznanych za najbardziej uciążliwe dla mieszkańców oraz wskazywanych przez warszawiaków jako istotne z punktu widzenia ograniczenia degradacji przestrzeni publicznej przez nieprawidłowo zaparkowane pojazdy.

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie w waszej dzielnicy Straż Miejska musi interweniować najczęściej? W zestawieniu obejmującym zgłoszenia z tego roku dotyczące nieprawidłowego parkowania w pięciu dzielnicach prawobrzeżnej Warszawy niekwestionowanym liderem jest ul. Paryska na Pradze Południe. Oto liczby:

Białołęka: ul. Pasłęcka – 196 zgłoszeń, Aluzyjna – 189, Strumykowa – 151

Praga Południe: ul. Paryska – 709, Jana Nowaka – Jeziorańskiego – 409, Francuska – 332

Praga Północ: ul. Targowa – 223, Karola Darwina – 120, Jagiellońska – 108

Targówek: ul. Ludwika Kondratowicza – 285, Wacława Tokarza – 166, Łojewska – 160

Wawer: ul. Korkowa – 67, Aleja Dzieci Polskich – 51, Króla Maciusia – 31

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content