Warszawiaku zasadź drzewo

W nadchodzący weekend, 18-19 marca, warszawiacy mogą uczestniczyć w wiosennych nasadzeniach drzew nad Wisłą, w lesie przy ul. Lucerny, a także na ponad dwudziestu stołecznych ulicach. Łącznie w ciągu kilku dni w Warszawie zostanie zasadzonych blisko pięć tysięcy nowych drzew.

Do Warszawy, z całej Europy, przyjechały dorodne drzewa do nasadzeń przyulicznych. Jest ich blisko 300. Są to m.in. lipy warszawskie, dęby, wiśnie szlachetne, klony pole czy grochodrzewy. Mają od 6 do 10 lat, obwody od 16 do 18 cm i wysokość dochodzącą do dziesięciu metrów.

Mieszkańcy mogą się przyłączyć do akcji sadząc mniejsze, leśne drzewek. Do końca marca w stołecznych lasach pojawi się ich 2440 sztuk. Akcja ich sadzenia rozpocznie się w sobotę, 18 marca. Pierwszych tysiąc sadzonek – brzóz, klonów i jarzębów – pojawi się w lesie przy ul. Lucerny. Start akcji w pobliżu ronda u zbiegu ulic Trakt Lubelski i Lucerny o godz. 10.00. Zalesionych zostanie blisko 30 arów. Dla chętnych przygotowano łopaty oraz gorącą herbatę. Akcję prowadzą Lasy Miejskie-Warszawa.


Nad Wisłą, jak co roku o tej porze,  rozpocznie się sztobrowanie, czyli sadzenie wierzbowych żywokołów. Dwa tysiące sztuk wierzbowej plantacji zostanie posadzonych w pobliżu dwóch warszawskich plaż – Rusałki na Pradze-Północ i Poniatówki na Pradze-Południe. Na chętnych czekają specjalne szpikulce służące do osadzania sztobrów w gruncie. Początek akcji w sobotę, 18 marca, o godz. 10.00 na plaży Poniatówka, a następnego dnia o tej samej porze na plaży Rusałka obok warszawskiego zoo. Sztobrowanie nad Wisłą koordynuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content