Weekend praskich pikników

W miniony weekend bawili się mieszkańcy obydwu Prag. Jedni w parku Polińskiego, a drudzy na placu przed bazyliką na Kawęczyńskiej.

„Pożegnanie lata 2017” – pod takim hasłem, przez dwa dni, przed Bazyliką Najświętszego Serca Jezusowego, bawili się mieszkańcy Pragi Północ. Plac u zbiegu ul. Kawęczyńskiej i Otwockiej zastawiony był handlowymi kramikami i pawilonami działających w dzielnicy organizacji. Na scenie występowały zarówno dzieci z praskich szkół, jak i profesjonaliści – zespoły Muode Koty, Sztajerek oraz Kapela Warszawska.

Rodzinny piknik współorganizowali Urząd Dzielnicy Praga-Północ i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

„Południowopraskie Senioralia” zaś odbywały się w sobotę w parku Polińskiego na Grochowie. Hasło imprezy sugerowało, że jej odbiorcami będą głównie starsi mieszkańcy Pragi Południe, jednak nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Dzieci z dzielnicowych placówek oświatowych prezentowały się na scenie przy ul. Szaserów.

Atrakcją wieczoru była dyskoteka prowadzona przez DJ Vikę. Organizatorami pikniku był Ratusz Pragi Południe, dzielnicowa Rada Seniorów i Grochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content