Za co kocham Pragę?

Tomaszowi Marczakowi gratulowała szefowa wydawnictwa Barbara Nowosielska.

Odpowiedzi na to pytanie uzyskaliśmy przy okazji konkursu na Facebooku. Konkursu, w którym nagrodami były koszulki naszego „najmłodszego dziecka” – sklepu Praga United.

Wielkie firmy tworzą „spółki córki”, a my – PWU „Varia”, wydawca „Mieszkańca”, właśnie wydaliśmy na świat noworodka – sklep „Praga United”. Nie jest to USA, ale są to Zjednoczone Stany Wszystkich Osiedli Prawobrzeżnej Warszawy. Ideą jest łączenie środowisk i mieszkańców tej części stolicy poprzez odzieżową promocję osiedli, miejsc i dzielnic.

„Za co kocham Pragę?” – to hasło naszego konkursu, w którym nagrodami były koszulki z motywami klimatów Grochowa, Pragi i Olszynki Grochowskiej. „Za jej wyjątkową urokliwość i zieleń!” – pisała Anja Żółtonos. Magda, nomen omen, Grochowska: „Za pyzy i flaki gorące /…/ za opary absurdy i paradę nonsensu”. Paweł Syga stwierdził, że „Praga ma duszę dawnej Warszawy”. Głosami Internautów zwyciężył Andrzej Kraśnicki, który m.in. pisze, że „szemrana dzielnica zmienia się w dzielnicę artystów”. Dodatkowo nagrodziliśmy też wspomnianą Anję oraz Tomasza Marczaka, który Grochów kocha choćby za to, że tu uczył się grać na gitarze pieśni Stachury.

Jeszcze przed wysłaniem do druku tego numeru „Mieszkańca” pan Tomasz zgłosił się na Grenadierów 10 po odbiór nagrody. Wybrał i od razu założył na siebie koszulkę z klimatyczną ciuchcią (Olszynka Grochowska – Kolej na nas!). Laureat od urodzenia mieszka na Grochowie.

– Współtworzę z kilkoma osobami teatr, który się nazywa Scena na Paca „Teatralni”. Siedzibę mamy w Centrum Aktywności Lokalnej przy Paca 40. Naszymi głównymi widzami są mieszkańcy Grochowa – opowiadał w redakcji pan Tomasz.

Tym bardziej nam miło, że nagroda trafiła do człowieka, który aktywnie działa na rzecz lokalnej wspólnoty.

Za udział w konkursie wszystkim dziękujemy, a laureatom gratulujemy. Zapraszamy do naszego sklepu „Praga United”.