Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

„Zamek” powstanie na nowo?

O wyburzeniu kamienicy z muralem „Zamek” informowaliśmy Czytelników w chwili, gdy jeszcze ciepłe było pozamkowe gruzowisko przy Mińskiej 12.

mural_2

Mural został dokładnie sfotografowany i będzie wykorzystany w nowej inwestycji – mówi „Mieszkańcowi” Marta Michalska z firmy Tryboń PPI S.A.

Oto sfilmowany fragment rozbiórki kamienicy z muralem.

Potwierdziły się plany budowy w tym miejscu apartamentowca, zaś nie potwierdziły się przypuszczenia odnośnie właściciela działki. Okazuje się, że działka przy ul. Mińskiej 12 należy do firmy Spółka Mińska 12 Tryboń PPI Sp. z o.o.

Kamienica została wyburzona i w jej miejsce w II kwartale przyszłego roku rozpoczniemy budowę budynku wielorodzinnego z usługami na parterze – informuje „Mieszkańca” Marta Michalska i zapewnia, że deweloper zadba, aby w jakiejś formie mural „Zamek” wrócił na Kamionek.

mural_1

Mural powstał trzy i pół roku temu (w ramach Street Art. Doping). Jego autorem był Brytyjczyk Phelgm. Był niewątpliwą atrakcją tej części Warszawy.

 

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 5 (703) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.03.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane