Utrudnienia w ruchu

W piątek, sobotę i niedzielę na warszawskich ulicach odbędą się zgromadzenie publiczne i przemarsze. Sobota to także Wianki nad Wisłą i imprezy na ul. Ząbkowskiej. Możliwe są zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Piątek, 23 czerwca

  • od ok. godz. 11.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Al. Ujazdowskich, a następnie przemarsz na trasie: Al. Ujazdowskie (pod gmach Ministerstwa Sprawiedliwości) – J. Matejki – Wiejska (przed gmach Sejmu RP) – Wiejska – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście (w rejon Pałacu Prezydenckiego), gdzie ok. godz. 15.30 planowane jest zakończenie przemarszu.
  • w godz. 13.45 – 15.00 przejdzie pielgrzymka piesza do Czerwińska następującymi ulicami: Otwocka – Siedlecka – Wołomińska – Śnieżna – Grodzieńska – Kosmowskiej – Szwedzka – 11 Listopada – św. J. Odrowąża – P. Wysockiego.
  • w godz. 16.00 – 17.30 przejdzie pielgrzymka piesza do Czerwińska następującymi ulicami: P. Wysockiego – Marywilska – Czołowa – Klasyków.
  • w godz. 18:00 – 19:30 przejdzie pielgrzymka piesza do Czerwińska następującymi ulicami: Klasyków – Fletniowa – Parcelacyjna – Deseniowa – Chlubna – Obrębowa.
  • w godz. 21.30 – 23.45 odbędzie się przejazd motocyklowy na trasie: J. Zamoyskiego – Grochowska – al. Stanów Zjednoczonych – Most Łazienkowski – Solec – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie – R. Sanguszki – Konwiktorska – Muranowska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Konstytucji – L. Waryńskiego – al. Armii Ludowej – Wawelska – Grójecka – Łopuszańska.

Sobota, 24 czerwca

W godz. 16.00 – 19.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne ma pl. Defilad i przemarsz na trasie: Złota, Marszałkowska, rondo R. Dmowskiego, Al. Jerozolimskie, plac A. Zawiszy, Raszyńska, M. Reja przed gmach Ministerstwa Środowiska.

Od 24 czerwca do 27 sierpnia ul. Ząbkowska pomiędzy ul. Targową a Brzeską będzie zamknięta dla ruchu drogowego i otwarta na mieszkańców. Na ulicy zagości festiwal „OTWARTA ZĄBKOWSKA”. Ruch drogowy na ul. Ząbkowskiej zostanie zamknięty o północy z piątku na sobotę (z 23 na 24 czerwca). Ponownie samochody wrócą tu w poniedziałek, 28 sierpnia. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej.

Komunikacja:

Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; linii 156 – w kierunku Metra Młociny – z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską, a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 – w kierunku Ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego – pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę – dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

W sobotę, 24 czerwca w Multimedialnym Parku na Podzamczu odbędzie się impreza Wianki nad Wisłą. W godz. 18.00 – 4.00 wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada pomiędzy ul. R. Sanguszki a Mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Od soboty, 24 czerwca, od godz. 18.00 do niedzieli, 25 czerwca do godz. 4.00 zamknięte będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. R. Sanguszki do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli dojechać i skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczona zostanie tymczasowa zawrotka przed ul. R. Sanguszki. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego, gen. W. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie. Zorganizowane zostaną specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. R. Sanguszki do ul. Z. Krasińskiego.

Komunikacja: 

Autobusy linii 118, 185 i 385 skierowane zostaną na trasy objazdowe m.in. ulicami A. Mickiewicza i gen. W. Andersa.

W nocy z 24 na 25 czerwca do godz. 1.00 pociągi obydwu linii metra będą kursowały z częstotliwością ok. 7 min. Uruchomione zostaną również dodatkowe kursy linii tramwajowych numer: 1, 3, 23, 26 i 28 oraz autobusowych: 509 i 527.

Niedziela, 25 czerwca

W niedzielę, 25 czerwca w godz. 14.00 – 18.00 w rejonie PGE Narodowego odbędzie się impreza biegowa „The Color Run”.

Festiwal „The Color Run” rozpocznie się o godz. 13.00 na błoniach PGE Narodowego. Biegacze wystartują o godz. 14.00 i przebiegną na trasie prowadzącej ulicami: błonia PGE Narodowego, Sokola, Wybrzeże Szczecińskie, Sokola, R. Siwca, PGE Narodowy, al. Zieleniecka (chodnik), błonia PGE Narodowego.

Komunikacja:

Autobusy linii 125 i 202, jadące w kierunku krańca METRO STADION NARODOWY, pojadą ul. Sokolą. Natomiast w kierunku krańców GOCŁAWEK WSCHODNI, MIĘDZYLESIE będą jechały ulicami: Sokola – Zamoście – Wybrzeże Szczecińskie – S. Okrzei – Targowa i dalej swoimi trasami.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych imprezami masowymi i zgromadzeniami publicznymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem http://www.infoulice.um.warszawa.pl/, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie http://www.ztm.waw.pl/.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content