Zielona scenografia festiwalu trafi do warszawskich parków

Na placu Teatralnym w weekend, 23-25 września, odbędzie się festiwal muzyczny „La Folle Journée de Varsovie – Szalone Dni Muzyki”. Melomani słuchając utworów w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia będą mogli podziwiać piękną oprawę scenograficzną, którą zaprojektowano wykorzystując żywą roślinność – drzewa, krzewy i kwiaty.

zielona-scenografia-z-placu-teatralnego-2

W aranżacji placu na ponad 3 tys. m2 użyto 5,5 tysiąca roślin, które doskonale korespondowały z tematem przewodnim festiwalu czyli naturą. Po zakończeniu koncertów zielona dekoracja nie ulegnie zniszczeniu. Wszystkie drzewa, krzewy, byliny i trawy zostaną wkrótce posadzone w warszawskich parkach, na skwerach i placach. Lipy, brzozy i wierzby krzewiaste znajdą swoje miejsce docelowe m.in. na przedpolu Ogrodu Krasińskich, w parku Traugutta czy Kazimierzowskim. Inne tereny zieleni ozdobią m.in. tawuły, bukszpany, wrzosy, jałowce, hortensje, lawenda czy turzyca.

Do Ogrodu Krasińskich trafi także 12 ławek parkowych wykorzystywanych w czasie festiwalu.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content