Zielone serce Gocławia

W najbliższym czasie Park nad Balatonem czekają zmiany.

Park nad Balatonem to ważne miejsce dla mieszkańców – urokliwy zakątek w samym sercu Gocławia. Warto jednak przypomnieć, że powstał właściwie z niczego.

Zbudowaliśmy go na pustkowiu, wykorzystując tylko nieckę wodną, będącą pozostałością po osuszania terenu dawnego lotniska i budowie osiedla. Dzisiaj, po latach wspólnej pracy, uwzględniającej sugestie aktywnych mieszkańców, można stwierdzić, że jest to już park z prawdziwego zdarzenia, spełniający swoją funkcję. Jest on jednak żywym organizmem, który potrzebuje systematycznej pielęgnacji i wciąż nowych ulepszeń – informuje na swoim FB Urząd dzielnicy.

W najbliższym czasie, w miarę pozyskiwania środków i sukcesywnej realizacji zaplanowanych działań, Park nad Balatonem czekają kolejne zmiany. Z myślą o poprawie komfortu odwiedzających park mieszkańców, od strony ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego, zbudowana zostanie ogólnodostępna toaleta. Z kolei, mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort najmłodszych użytkowników placu zabaw, zostanie zmieniona jego nawierzchnia na dwuwarstwowe, bezspoinowe i kolorowe podłoże. Kolejnym widocznym przedsięwzięciem zrealizowanym w parku, będą nowe nasadzenia w obrębie placu zabaw. Posadzonych zostanie 10 klonów, co powinno zapewnić dzieciom więcej cienia w upalne dni. Kolejne 10 nasadzeń zostanie wykonanych w okolicy ul. Kapelanów.

Źródło: Facebook, Urząd Dzielnicy

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content