Z OSTATNIEJ CHWILI
Sprawdź imprezy w Twojej okolicy.Czytaj nowy HOROSKOPZaginął kot, zgubiłeś psa, portal „Mieszkańca” bezpłatnie info o tym da!* www.facebook.com/gazetamieszkaniec * ilość informacji ograniczona; osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 22 810-64-12

Zima

bywa raz surowa, jak ta w latach 1978-79, raz łagodna, jak obecnie. Jakie są plusy każdej z nich?

Łagodna, to mniejsze koszty energii elektrycznej i ogrzewania, a także transportu samochodowego (mniej zużytego paliwa, odmrażaczy itp.), odnotowuje się też mniej wypadków. Można też przy tej aurze korzystać z rowerów. Miasto ponosi mniejsze koszty odśnieżania, a mniej śniegu to mniejsze szanse na podtopienia i powodzie. Nie musimy się tak grubo ubierać, chętniej chodzimy na spacery.

Surowa, to zwykle mniej groźnych wichur. Pokrywa śnieżna sprawia, że jest jaśniej, czyściej, przyjemniej, śnieg również tłumi hałasy. Spacery i sport na świeżym, choć mroźnym powietrzu wspaniale hartują i wzmacniają odporność organizmu. Rolnicy mówią, że po takiej zimie będą lepsze plony, a wczasowicze – że będzie mniej komarów!

Angielscy meteorolodzy przepowiadali na ten sezon niezwykle srogą zimę, na szczęście byli odosobnieni w tych prognozach, choć szansa na trafienie wynosiła 50%. Czyli – na dwoje babka wróżyła.

Ciekawska

Newsletter Mieszkańca

Najnowsze artykuły

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 3 (701) ROK XXVIII
Następne wydanie 22.02.2018

Archiwum wydań od nr 1/2006

REKLAMA

Najczęściej czytane