101 drzew wzdłuż ulic Białołęki

Zarząd Transportu Miejskiego w 2022 roku będzie odpowiedzialny za realizację dwóch projektów wybranych w budżecie obywatelskim. Jeden z nich dotyczy zazielenienia przystanków przy metrze Wilanowska, a dzięki drugiemu na Białołęce zostaną posadzone drzewa przy największych ulicach.

Chodzi o projekt „Stop smog! Posadzimy drzewa i krzewy wzdłuż najważniejszych dróg na Białołęce, stworzymy zielone aorty dzielnicy” na który oddano 2 573 głosy, a budżet zaplanowano na 662 744 zł.

Drzewa zostaną posadzone wzdłuż ulic: Modlińskiej, Aluzyjnej, Głębockiej, Sprawnej i Strumykowej. Jak zapowiada ZTM, dodatkowo przebudowane będą trzy przystanki: Poetów 02, Dąbrówka Szlachecka 02 i Klasyków 02. Przystanki zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a w pobliżu posadzone będą krzewy i inne rośliny z gatunków, które dobrze radzą sobie w trudnych miejskich warunkach. Poza tym przy przystanku Dąbrówka Szlachecka – w sąsiedztwie przejścia dla pieszych – wyeksploatowany pas płytek z wypustkami dla osób niewidomych będzie wymieniony na nowy.

/ztm/

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content