19-latek dźgnięty nożem w szyję na bulwarach wiślanych. Uratowali go strażnicy miejscy

W ostatnich dniach na bulwarach wiślanych pomimo pandemicznych obostrzeń, pojawiło się wiele młodych osób. Zarówno policja, jak i straż miejska wzmocniły patrole na nadwiślańskim deptaku i trudno nie zauważyć, że dzięki temu wczoraj (2 kwietnia), młody, 19-letni mężczyzna został uratowany…

Wszystko działo się przed godziną 22. Do przechodzącego po bulwarach patrolu straży miejskiej podbiegł młody mężczyzna i zaalarmował, że jego kolega został zraniony nożem. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i podbiegli we wskazane miejsce.  

– Na pobliskim murku siedział 19 letni mężczyzna z krwawiącą raną z lewej strony szyi. Wezwano pogotowie ratunkowe. Jeden ze strażników założył opatrunek na ranę i uciskał ją do przyjazdu karetki. W tym czasie drugi z funkcjonariuszy ustalił świadków zdarzenia. Rysopisy sprawców zostały przez radiostację przekazane innym patrolom przebywającym w tym rejonie – relacjonują strażnicy miejscy.

Niespełna kwadrans później inny patrol zauważył dwóch panów pasujących do opisanych mężczyzn. Zachowywali się nerwowo i tłumaczyli pokrętnie, co wzbudziło podejrzenie strażników. Mężczyźni zostali ujęci. Obaj są mieszkańcami stolicy. Młodszy ma 16 lat. Przy starszym ujętym 23-latku ujawniono i zabezpieczono składany nóż. Wezwano jeszcze jedną załogę straży miejskiej i patrol policji. Ujęci mężczyźni zostali rozpoznani przez świadków i przekazani policji. Rannego młodego człowieka karetka zabrała do szpitala.

/sm/

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content