2 tysiące buków na Pradze Południe

Warszawa sadzi drzewa. Tym razem na Pradze Południe. 25 listopada przedstawiciele Lasów Miejskich i stołecznych Domów Kultury posadzili tu 2 tysiące buków.

Nowe buki na Pradze Południe

Nowe drzewka pojawiły się w rejonie dawnych ogródków działkowych przy ul. Kozia Górka. Akcję sadzenia zainicjował Staromiejski Dom Kultury. Wzięli w niej udział pracownicy Lasów Miejskich oraz przedstawiciele warszawskich domów kultury.

Teren, na którym posadzono buki przejęty został przez Lasy Miejskie w 2019 roku. Razem z nim pod pieczą stolicy znalazło się wówczas ponad 13 ha ziemi, która ma zostać całkowicie obsadzona drzewami. Pierwsze z nich posadzono w 2020 roku. Rosną tu już lipy, dęby, klony i sosny.

Sadzą nie tylko lasy

Powiększanie terenów zielonych jest jednym z priorytetów Miasta. W ciągu ostatnich 3 lat powierzchnia warszawskich lasów powiększyła się o 100 ha. Tylko w tym roku posadzonych zostało około 105 tys. sadzonek.

Drzewa sadzone są nie tylko w lasach, ale również w parkach, na skwerach i przy ulicach. W najbliższych latach w Warszawie mają pojawić się też nowe parki.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content