3-letnia Marianka potrzebuje pomocy

Mała, zaledwie 3-letnia Marianka choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Zrozpaczeni rodzice przenieśli się z małym dzieckiem z Ukrainy do Polski, ponieważ w naszym kraju widzieli szansę na uratowanie swojej córce życia. Na Ukrainie nie mogli liczyć na żadną pomoc. W Polsce otrzymali karty pobytu, tata Marianki znalazł pracę, dzięki której utrzymuje rodzinę i pokrywa koszty rehabilitacji dziecka. Zamieszkali w Wawrze.

Pomimo ogromnych wysiłków ze strony rodziców, pomocy lekarzy, mała Marianka z dnia na dzień jest coraz słabsza. Marianka nie chodzi, nie może stać.

Nadzieją dla dziecka jest terapia genowa, która może zatrzymać chorobę.

W Polsce terapia genowa podawana jest dziecku, które waży maksymalnie 13,5 kg. Marianka waży już 13,3 kg… jest więc na granicy wagowej. Z tego powodu rodzice zgłosili się do kliniki w USA, w której lek podawany jest jednorazowo dziecku do 21 kilogramów.

Cena leczenia jest tak duża (ponad 9 milionów złotych), że rodzice razem z Fundacją Siepomaga proszą o każdą pomoc.

Jak można pomóc?

Na stronie https://www.siepomaga.pl/marianna-sma można dokonać wpłaty. Drobne kwoty mogą uratować zdrowie dziecka. Można tu również znaleźć wszelkie informacje o dziecku.

Na FB prowadzona jest grupa https://www.facebook.com/groups/651235815546899/?ref=share na której można wziąć udział w licytacjach różnych przedmiotów na rzecz Marianki.

Pomożecie?

 

  

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content