5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski

1 września odbędzie się 5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski. Na trasę wyruszy 10 tys. biegaczy. Start o 20.30. Zawodnicy ruszą z oświetlonych błoni PGE Narodowego i pobiegną ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręcą w al. Waszyngtona, dalej ulicami: Francuską, Zwycięzców, Saską i Egipską. Potem przebiegną m.in. obok jeziorka Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa wbiegną na Wał Miedzeszyński. Zawrócą na wysokości ul. Kadetów i pobiegną prostą trasą do Wybrzeża Szczecińskiego. Szczegółowa trasa na mapce poniżej.

Meta oraz miasteczko biegowe 4F Półmaratonu Praskiego będą zlokalizowane na błoniach PGE Narodowego. To tutaj, naprzeciw finiszu półmaratonu, znajdzie się meta 4F Piątki Praskiej, czyli biegu towarzyszącego. Godzinę przed półmaratończykami (o 19.30) na swoją trasę ruszą zwolennicy krótszego dystansu na 5 km.

Jak czytamy na stronie Półmaratonu, trzeba liczyć się z utrudnieniami.

W związku z organizacją 4F Piątki Praskiej – biegu towarzyszącego na 5 km – w sobotę od godziny 19:00 zostaną wyłączone z użytkowania ulice: ul. Zamoyskiego, ul. Jagiellońska, ul. Stefana Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie, ul. Sokola. Utrudnienia na odcinku ul. Jagiellońska i ul. Okrzei potrwają do godziny 20:30, a na pozostałych ulicach do północy.

W związku z organizacją 4F Półmaratonu Praskiego od godziny 20:00 zostaną wyłączone z ruchu ulice: Zamoyskiego, Grochowska (w kierunku ronda Wiatraczna), al. Waszyngtona (w kierunku ronda Waszyngtona), Francuska, Zwycięzców, Saska, Egipska, Bora-Komorowskiego, Umińskiego, Fieldorfa, Wał Miedzeszyński (pomiędzy ul. Kadetów do Wybrzeża Szczecińskiego), Wybrzeże Szczecińskie ul. Zamoście, ul. Sokola. Ruch na ulicach będzie przywracany sukcesywnie za ostatnim biegaczem. Utrudnienia potrwają do ok. 00:30.

Źródło: polmaratonpraski.pl