7-latka zagubiła się podczas zabawy w parku. Była pod opieką siostry

Wszystko działo się kilka dni temu w Parku Wiecha na Targówku. Podczas patrolu, do strażników miejskich podbiegła zapłakana dziewczynka  i powiedziała, że zgubiła młodszą siostrę. Strażnicy ruszyli na poszukiwania dziecka.

Dochodziła godzina 17, gdy strażnik i strażniczka z VI Oddziału Terenowego patrolujący Park Wiecha zauważyli nieopodal Teatru Rampa nerwowo jeżdżącą na rowerze dziewczynkę.

Po chwili dziewczynka podbiegła do funkcjonariuszy i zapytała czy nie widzieli jej 7-letniej siostry. Dziecko oddaliło się w nieznanym kierunku na niebieskim dziecięcym rowerku. Nie było jej od dłuższego czasu.

Funkcjonariusze polecili by starsza dziewczynka została przed budynkiem teatru, a sami ruszyli na poszukiwania. Strażnicy skontrolowali alejki i zarośla w parku, lecz nie było tam dziecka. Postanowili więc skontrolować podwórka przylegające do parku.

Za jednym z bloków przy ulicy Kołowej zauważyli dziewczynkę na niebieskim rowerku. Dziecko przyznało, że było w parku z 12-letnią siostrą, która gdzieś się zgubiła. Funkcjonariusze odprowadzili dziecko do czekającej starszej siostry, a potem obie do domu na sąsiednim osiedlu. Dziewczynki przyrzekły, że po takiej nauczce będą już lepiej się wzajemnie pilnowały.

/Straż Miejska/

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content