Wydarzenia po prawej stronie Wisły w weekend 26-28 lipca 2024
Przed nami ostatni weekend lipca. Dla mieszkańców prawej strony Wisły będzie on pełen wrażeń. Wracają joga, koncerty oraz warsztaty.
Wydarzenia w dzielnicy Białołęka
Bajkowa Białołęka, 27 i 28 lipca, Ogrody Mehoffera i Park Magiczna, godzina 13:00
W ten weekend nadal można załapać się na Bajkową Białołękę – projekt realizowany przez Stowarzyszenie Teatr Baza, a współfinansowany ze środków dotacyjnych Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.
Wstęp wolny. W ten weekend odbędą się dwa spektakle:
- sobota 27 lipca, godzina 13:00, Ogrody Mehoffera – Nowe szaty króla
- niedziela 28 lipca, godzina 13:00, Park Magiczna – Hela i Piotruś w krainie emocji
Spotkanie z “Fajną Ferajną” czyli Powstanie Warszawskie oczami dzieci, Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1, 27 lipca o godzinie 12:00
,,Fajna Ferajna” to autentyczne historie dzieci, które przeżyły Powstanie Warszawskie. Mirek uciekł z domu, by walczyć, Halinka ratowała zwierzęta, Basia ukrywała się w piwnicach, a Hipek pełnił służbę w warszawskich kanałach.
W programie spotkania:
- rozmowa wokół książki “Fajna Ferajna” z autorką Moniką Kowaleczko-Szumowską
- wspólne obejrzenie filmu: “Fajna Ferajna-Powstanie oczyma dzieci”
- spotkanie z uczestnikami Powstania, m.in. Haliną Stańczak-Kryską
Wstęp na spotkanie z “Fajną Ferajną” jest bezpłatny – należy zapisać się wcześniej w Kasach BOK (osobiście, mailowo: kasa@bok.waw.pl lub telefonicznie: 22 300 48 00 wew. 2).
Wschodni Blues – Wojewoda JAMZ Experience, Chata Trapera, ul. Sprawna, 27 lipca o godzinie 20:00
Organizatorzy zapraszają do Chaty Trapera na koncert pod hasłem “Muzyczne Podlasie w nowej odsłonie”.
Połączenie bluesa z rockiem, alternatywnym graniem i w instrumentarium, które spotyka się nieczęsto. Nasze teksty opisują zawsze prawdziwe wydarzenia, opowiadają o otaczającym nas świecie bez różowych okularów. […] Powstaliśmy w 2022 roku, pierwszy koncert zagraliśmy we wrześniu 2022. Od tej pory zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. W lipcu 2024 wzięliśmy udział w festiwalu Goworowo na Rockowo skąd wróciliśmy z wyróżnieniem dla klawiszowca festiwalu. Aktualnie jesteśmy w trasie promującej nasz pierwszy album “Miasto N” – mówią członkowie zespołu.
Spływ kajakowy Kanałem Żerańskim, Baza kajakowa Klubu Sportowego „Spójnia – Warszawa”, ul. Modlińska 16, 28 lipca od godziny 12:00
Dzielnica Wisła zaprasza na cykl bezpłatnych spływów kajakowych realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego m.st. Warszawy w Dzielnicy Białołęka. Co miesiąc odbywają się wspólne spływy kajakowe, który tym razem są zaplanowane na trasie Kanał Żerański – Nieporęt. Do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców jest dostępnych 15 kajaków jedno lub dwuosobowych.
Spływy odbywają się raz w miesiącu, w każdą ostatnią niedzielę do końca wakacji:
- start: 12.00
- miejsce: Baza kajakowa Klubu Sportowego „Spójnia – Warszawa”
- zapisy: bezplatnesplywykajakowe2024@gmail.com
- czas trwania spływu to około 4 godziny
O uczestnictwie w spływie decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem udziału w spływach jest potwierdzona drogą mailową, rezerwacja miejsc. Dojazd do miejsca rozpoczęcia spływu i powrót z miejsca zakończenia we własnym zakresie.
Kino Plenerowe – “Dream Scenario”, ul. Głębocka 66, 28 lipca o godzinie 21:00
Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza na filmową ucztę… na leżakach! Zobaczyć będzie można film “Dream Scenario” w reżyserii Kristoffera Borgli. Seans potrwa 100 minut, wersja z napisami. Pokaz odbędzie się na placu przed BOK Głębocka 66.
„Twórcze Podwieczorki” – VIII edycja, Park Henrykowski, 26 lipca, 17:00-19:30
W ten piątek czeka nas kontynuacja “twórczych Podwieczorków” – cyklu imprez kulturalnych i wydarzeń artystycznych, które odbędą się na terenie Parku Henrykowskiego w Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy.
Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców Dzielnicy Białołęka i Warszawy (dorosłych i dzieci) oraz do rodzin odpoczywających w miesiącach letnich w stolicy. W trakcie imprez, które odbywać się będą w zaaranżowanym amfiteatrze (trawnik w centralnej części parku) będziemy mogli przenieść się dzięki zaproszonym artystom na Bliski Wschód i Turcji, do Meksyku, posłuchać przebojów muzyki klasycznej i światowego popu, a także improwizowanej muzyki renesansu.
Godziny wydarzenia: 17.00 – 19.30, w trakcie animacje dla dzieci, o 18.00 zawsze koncert:
- 26.07.2024 r. ORIENT TRIO pt. “Muzyka Bliskiego Wschodu”.
XIV Białołęckie Lato Filmowe, Park Henrykowski, 26 lipca w godzinach 21:30-23:30
Projekt realizuje Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej, która w 2023 roku obchodziła 23 rocznicę działalności. Projekt wpisuje się w ponad 23 lata propagowania sztuki filmowej. To fundacja 19 lat temu stworzyła i uruchomiła projekt Filmowa Stolica Lata, który dał początek modzie na współczesne kina plenerowe, które z kolei od tamtej pory stały się bardzo popularne na terenie Warszawy, jak i potem całego kraju. Projekt Filmowa Stolica Lata poprzedzony był działaniami z popularyzacją kina plenerowego od roku 2003. Zatem projekt “XIV Białołęckie Lato Filmowe” wpisuje się komplementarnie konsekwentne w działania od 2003r. Jest ich naturalnym uzupełnieniem i kontynuacją.
W ten piątek, 26 lipca, zobaczyć będzie można film „Wszystko wszędzie naraz” (2022) w reżyserii Dan Kwan i Daniela Scheinert.
Projekt jest współfinansowany ze środków dotacyjnych Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.
Wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe
Bezpłatna wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim, od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00
Bezpłatna wypożyczalnia kajaków znajduje się przy Jeziorze Kamionkowskim na wysokości KS Drukarz (wejście od strony jeziora/parku lub od strony KS Drukarz). Działa od 2 lipca do 31 sierpnia br., codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00. Do dyspozycji są kajaki 2-osobowe. Wypożyczalnia dysponuje 10 kajakami oraz kompletem sprzętu – wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi w różnych rozmiarach (dla dorosłych i dla dzieci). Kajaki można wypożyczyć online oraz możliwe jest wypożyczenie kajaków bez rezerwacji – pod warunkiem dostępności sprzętu i okazania dokumentu tożsamości.
Szczegóły na FB wydarzenia.
Plażówka Saska, 27-28 lipca, ul. Wał Miedzeszyński 389
Wydarzenia dla dzieci zorganizowane przez Plażówkę Saska nadal trwają. W ich skład wchodzą:
- Kreatywki – Rękodzieło dla najmłodszych w Plażówce Saska – warsztaty kreatywnego rozwoju, podczas których dzieci wyzwalają naturalną ekspresję twórczą używając materiałów plastycznych, sensorycznych, “recyklingowych” oraz zasobów naturalnych. 27 lipca od godziny 12:00.
- Angielski z Ciocią Pegą w Plażówce Saska – bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym. 27 lipca w godzinach 13:00-13:45 (grupa dla 1-3 latków) i 13:45-14:30 (grupa dla 4-6 latków).
- Gordonki w Plażówce Saska – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. 28 lipca od godziny 12:00 dla dzieci w wieku 0-3 lat i od godziny 13:00 dla dzieci w wieku 3-6 lat.
Joga w Parku nad Balatonem, 27 i 28 lipca o godzinie 11:00
Fundacja Wspierania Zdrowia zaprasza na niezwykłą podróż do świata harmonii i zdrowia podczas naszego wydarzenia “Joga w Parku nad Balatonem”. Wydarzenie jest dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania. Wstęp wolny, bez zapisów.
Organizatorzy polecają zabrać swoją matę, ponieważ nie miejscu mają przygotowane tylko 15 sztuk.
Wydarzenie jest współfinansowane przez UD Praga-Południe w ramach programu Organizacja Imprez Sportowo-Rekreacyjnych.
Potańcówki na Grochowskiej, Pawilon Koncertowy Sinfonii Varsovii, ul. Grochowska 272, 26 lipca o godzinie 19:00
Podczas czterech piątkowych wydarzeń zabrzmi muzyka romsko-bałkańska, argentyńska, roztoczańska oraz swing w wykonaniu zaproszonych zespołów. Każda z wieczornych potańcówek rozpocznie się pokazem tańca oraz nauką podstawowych kroków pod okiem profesjonalnych tancerzy.
Dwugodzinne potańcówki rozpoczynać się będą w piątki o 19:00. Wydarzenie nie jest biletowane i nie wymaga rezerwacji miejsc.
- 26.07, 19:00, muzyka argentyńska, San Luis Tango:
- Luciano Torres – bandoneon
- José Torres Duval – gitara, wokal
- Lina Gómez Carvajal – flet
- Javier Torres Duval – wokal
- Magdalena Lechowska – wokal
- Olga Piotrowska-Cender – fortepian
- taniec – Gianpio Cappucci, Marta Strada
- 02.08, 19:00, muzyka roztoczańska
- Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta
- taniec – Piotr Zgorzelski (Akademia Tańca Tradycyjnego)
Pociąg do N” Słuchowisko na żywo (teatr wyobraźni) + spotkanie z Autorem Jerzym Raszkowskim, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2, 27 lipca o godzinie 18:00
„Pociąg do N”. Słuchowisko na żywo (teatr wyobraźni) + spotkanie z Autorem Jerzym Raszkowskim. To historia z czasów, kiedy ludzie nie wpatrywali się bez przerwy w swoje telefony, rozmawiali za sobą i zawierali bliższe znajomości. Co się może stać, kiedy w jednym przedziale podróżuje razem przedsiębiorca pogrzebowy, kobieta po przejściach, pechowiec zakochany w swojej teściowej i młoda, drapieżna bizneswoman. A na to wszystko pojawia się jeszcze konduktor z zaświatów?
Wstęp: bezpłatne wejściówki dostępne w biletomacie oraz on-line.
Letnia joga nad Wisłą z Karoliną Badach w MOSIR Poranki i Wieczory, Wybrzeże Szczecińskie 1, 27 lipca o godzinie 19:30
Wieczorna joga odbędzie na terenie klimatycznej restauracji MOSiR Poranki i Wieczory, na świeżym powietrzu! Praktykując jogę na świeżym powietrzu, nie tylko można wzmocnić ciało i umysł, ale także cieszyć się bliskością natury.
Zajęcia są otwarte dla wszystkich – niezależnie od poziomu zaawansowania. Przyjdź aby:
- Poprawić elastyczność i delikatnie wzmocnić ciało.
- Zredukować poziom stresu i poprawić samopoczucie.
- Zyskać energię i witalność.
- Oddychać pełną piersią w otoczeniu zieleni.
Po zakończeniu praktyki czekać będzie orzeźwiający napój dla każdego uczestnika!
Zapisy na adres: newmoonwarsaw@gmail.com
Praskie Pląsy – międzypokoleniowe potańcówki, Park im Józefa Polińskiego, 14 lipca w godzinach 17:00-20:00
Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe i Michał Fogg, Prezes Fundacji Retro im. Mieczysława Fogga, zapraszają na Praskie Pląsy – II edycję międzypokoleniowych potańcówek na Pradze-Południe. Wstęp wolny.
Lato na filmową nutę: „W MAŁYM KINIE”, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2, 28 lipca o godzinie 19:00
Lato na filmową nutę: „W MAŁYM KINIE”. Będzie można przypomnieć sobie piosenki, które kojarzą się z wielkim i małym ekranem. Odrobina uśmiechu oraz dobrej energii z domieszką nostalgii. Tak, jak w małym kinie.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Wystąpią:
- Kasia Karasek-Gomez – śpiew,
- Piotr Tutka – gitara,
- Benjamin „Ben” Marhula – skrzypce,
-
Wojciech Ruciński – kontrabas, gitara basowa.
Wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ
Darmowe warsztaty z pierwszej pomocy, Policealna Szkoła Zawodowa Edicus w Warszawie, Kawęczyńska 36, 27 lipca o godzinie 9:00
Policealna Szkoła Zawodowa Edicus zaprasza na darmowe warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Będzie można nauczyć się:
- Resuscytacji krążeniowo oddechowej osób dorosłych
- Resuscytacji krążeniowo oddechowej dzieci
- Pozycji bocznej – ustalonej
Dodatkowo na uczestników czekają:
- Atrakcyjne prezentacje multimedialne
- Spotkania z naszymi wykładowcami
- Możliwość zadawania nurtujących pytań
Warsztaty odbędą się w sali F115.
Bezpłatna joga w plenerze na Placu Konesera, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 8, 27 lipca o godzinie 10:30
Bezpłatne zajęcia z jogi Vinyasa ponownie w Koneserze! Centrum Praskie Koneser zaprasza wszystkich chętnych, bez względu na wiek i stopień zaawansowania, na wspólną dawkę ruchu, relaksu i dobrej energii na świeżym powietrzu. Wystarczy założyć wygodny strój i przyjść z uśmiechem na twarzy.
Wszystkie zajęcia poprowadzi Julia Witkowska — certyfikowana nauczycielka jogi (RYT 200 Yoga Alliance), trenerka personalna (szkolenie akredytowane przez REPS), dyplomowana konsultantka i masażystką ajurwedyjska, absolwentka wielu polskich i międzynarodowych szkoleń z zakresu jogi i pracy z ciałem, posiadająca doświadczenie w prowadzeniu zajęć jogi dla kobiet w ciąży i połogu.
Warsztaty #wKamieniu – za kulisami dzikiej przyrody, Kamień – Pawilon Edukacyjny, Wybrzeże Puckie 1, 27 lipca o godzinie 12:00
Wisła, będąca jedną z najważniejszych rzek w Polsce, skrywa w swoich nurtach nie tylko tajemnice historycznych skarbów, ale również bogactwo przyrodnicze oraz zasoby, które od wieków dostarczają ludziom nieocenionych dóbr.
Podczas warsztatu będzie można:
- Przeniknąć w fascynujące opowieści o skarbach zatopionych w wodach Wisły. Te artefakty nie tylko stanowią interesujący element historyczny, ale także stanowią świadectwo minionych epok i kultur.
- Dowiedzieć się o wartościowej przyrodzie Doliny Środkowej Wisły oraz innych cennych skarbach naszej planety, takich jak minerały czy naturalne zasoby.
- Stworzyć własne skarby inspirowane światem natury.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy.
Scena letnia: koncert zespołu Czessband wraz z Cała Praga Śpiewa, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, 27 lipca o godzinie 17:00
Grupa muzyczna „Cała Praga Śpiewa” powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Barwy Kultury oraz zespołu Czessband. Śpiewa razem od 10 lat i w swojej twórczości odwołuje się do folkloru warszawskiego. Tworzą ją seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, jak również osoby z innych dzielnic, które dołączyły do nas podczas realizacji wielu projektów. Zespół składa się również z muzyków warszawskiego zespołu akustycznego Czessband.
Kapela powstała z pasji do śpiewania i z miłości do warszawskiej Pragi. Zespół występuje na licznych potańcówkach, fajfach, organizuje występy kabaretowe i każdego dnia zaraża swym entuzjazmem oraz pasją do śpiewania innych seniorów, a także młodzież w najmodniejszych warszawskich klubach.
Zespół ma na koncie udział w finale programu Must be the Music oraz dwie bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy płyty CD. Członkowie zespołu, choć mają razem ponad 1800 lat, mówią o sobie „młodzi inaczej” i pokazują, że można aktywnie, twórczo i radośnie spędzać czas.
Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.
Kino letnie w Parku Praskim – “Matka siedzi z tyłu”, Muszla koncertowa, Park Praski, 27 lipca o godzinie 21:00
Organizatorzy zapraszają na letnie plenerowe pokazy filmowe. W tę sobotę w Muszli Koncertowej Parku Praskiego zobaczyć będzie można film “Matka siedzi z tyłu”. Jest to produkcja islandzko-estońska z 2022 roku w reżyserii Hilmara Oddsson.
W przypadku deszczowej/burzowej pogody pokazy filmowe Muszli Koncertowej w Parku Praskim zostaną przeniesione do Sali widowiskowej Pałacyku Konopackiego na poziomie -1.
Złap oddech pod tężnią – bezpłatne warsztaty jogi w wakacje, Praski Plac Hallera, 28 lipca o godzinie 10:00
Urząd Dzielnicy Praga-Północ organizuje darmowe warsztaty jogi w każdą niedzielę wakacji przy placu Hallera. Można wziąć swoje maty, będą też przygotowane na miejscu.
Wydarzenia w dzielnicy Rembertów
Finał ART Festiwal Rembertów 2024, Dom Kultury Wygoda, Koniecpolska 14, 28 lipca o godzinie 15:00
Na uczestników czeka masa wspaniałych, kulturowych atrakcji. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. W tę niedzielę odbędzie się ostatnie wydarzenie – finał.
Finał 28 lipca, Domu Kultury Wygoda:
- godz. 15:00 spektakl dla dzieci „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ecodancing” Teatru Katarynka,
- godz. 16:00 piknik, gry, zabawy, animacje, dmuchańce.
Wakacyjna Strefa Rekreacji, parking pod UD Rembertów, al. gen. A. Chruściela “Montera” 28, 27 lipca w godzinach 13:00-18:00
Urząd Dzielnicy Rembertów zaprasza wszystkie dzieci do zabawy na dmuchańcach w Wakacyjnej Strefie Rekreacji organizowanej na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Wstęp wolny!
Wydarzenia w dzielnicy Targówek
Letnie Kino Plenerowe na Targówku, 27-28 lipca o godzinie 21:30
Burmistrz dzielnicy Targówek m.st. Warszawa ma przyjemność zaprosić mieszkańców na Letnie Kino Plenerowe na Targówku! W ramach projektu zostało przygotowanych aż 50 wspaniałych pokazów filmowych, które odbędą się w kolejne środy, soboty oraz niedziele lipca, sierpnia oraz września.
W ten weekend będzie można zobaczyć:
- 27.07.2024 (sobota), Plac Trynopolski, godz. 21:30 – “Whisky dla Aniołów” reż. Ken Loach
- 27.07.2024 (sobota), Park Wiecha, godz. 21:30 – “John Wick 3” reż. Chad Stahelski
- 28.07.2024 (niedziela), Dom Kultury “Zacisze”, godz. 21:30 – „Przełęcz ocalonych” („Hacksaw Ridge”), reż. Mel Gibson
Letnie kino plenerowe zostało wybrane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024.
Spacer “Tam, gdzie nogi poniosą…” Zacisze, Metro Zacisze, 28 lipca o godzinie 11:00
Organizatorzy zapraszają dzieci 13+, młodzież i dorosłych na spacery po Zaciszu z Jakubem Paradowskim, przewodnikiem PTTK.
Zacisze zostało włączone do Warszawy dopiero w 1951 roku, ale swój największy rozwój zawdzięcza Zygmuntowi Jórskiemu, który na początku XX wieku założył tu folwark. Podczas spaceru będzie można dowiedzieć się m.in. o historii Zacisza, o miejscowym wieżowcu, handlarkach przyjeżdzających samowarkiem z Radzymina, gangsterskich porachunkach, majątku Jórskiego, kocie sąsiadów Grzegorza Ciechowskiego, bójkach z chłopakami z Bródna, klinice dr. Lubicza z serialu “Klan”, kinie Pelikan i budowie osiedla Fabryki Samochodów Osobowych.
Start: Rolanda/Figara- przy wejściu do stacji Metro Zacisze
Spacery oparte są na ścieżkach geocachingowych współtworzonych razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy — Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze.
Lato nad Zalewem Bardowskiego – twórcze warsztaty w plenerze, Klub Rejs, ul. Piotra Bardowskiego 2A, 28 lipca o godzinie 12:00
Dom Kultury Zacisze zaprasza na twórcze warsztaty w plenerze! W programie:
- Uśmiechnięte lamy – zakładki do książek
- Energetyczne obrazy z motywami roślinnymi w formie kolażu
- Miniplener malarski na sztalugach.
Warsztaty poprowadzą: Lucyna Kraśkiewicz i Teresa Ewa Ledzińska. Udział bezpłatny!
Przyrodnicze odkrycia i inspiracje – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-12 lat, Domek herbaciany w Parku Rzeźby na Bródnie, 28 lipca o godzinie 13:00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na weekendowe warsztaty, podczas których całą rodziną można tworzyć w przyjaznej atmosferze Parku Rzeźby na Bródnie.
Podczas warsztatów będzie można wspólnie odkryć bogactwo przyrody Parku Bródnowskiego. Uczestnicy, zarówno dzieci jak i rodzice, zdobędą wiedzę na temat roślin i zwierząt zamieszkujących park oraz nauczą się, jak troszczyć się o miejską zieleń i mądrze z niej korzystać. Spacer po parku będzie okazją do stworzenia własnych albumów przyrodniczych (zielników), w których znajdą się liście, pióra i inne naturalne skarby zebrane w trakcie wędrówki. Dzięki przygotowanym materiałom uczestnicy spróbują je rozpoznać i opisać.
Wstęp wolny, rezerwuj bezpłatną wejściówkę na stronie.
„Sen o Warszawie” – koncert plenerowy w Parku Bródnowskim, 28 lipca o godzinie 18:00
28 lipca o godz. 18.00 odbędzie się koncert z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Rozbrzmią najpiękniejsze piosenki o Warszawie w nowych, wyjątkowych aranżacjach.
Wystąpią:
- Milena Lange,
- Natalia Kukulska,
- Jacek Borkowski,
- Sławek Uniatowski,
- Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Labunia.
Wydarzenie poprowadzi Laura Łącz. W programie zaplanowane jest także wspólne śpiewanie wybranych utworów z mieszkańcami.
Wydarzenia w dzielnicy Wawer
Bezpłatne spływy kajakowe z Wawra na Saską Kępę, Plaża Romantyczna, 27 lipca o 9:30 i 13:30
Kolejny rok z rzędu można korzystać z bezpłatnych spływów organizowanych przez OSIR Wawer.
Spływy na trasie: Plaża Romantyczna – Plaża Saska Kępa (dla chętnych wpłynięcie i zwiedzanie portu Czerniakowskiego) w każdą sobotę w dwóch turach.
- I tura o godzinie 9:30,
- II tura o godzinie 13:30
Aby wziąć udział w spływie należy zapisać się przez stronę internetową.
Bezpłatna przeprawa promowa w Wawrze, Plaża Romantyczna, ul. Rychnowska, 27-28 lipca, 10:00-18:00.
Już 1 maja ruszyła bezpłatna przeprawa promowa łącząca dzielnicę Wawer z Wilanowem. Prom kursuje w miarę potrzeb (bez rejestracji), zabiera jednorazowo 12 osób. Rejs w obie strony trwa ok. 10 minut. Na pokład można zabierać rowery.
Bezpłatny prom kursuje między wawerską Plażą Romantyczną przy ul. Rychnowskiej a plażą wilanowską w każdy weekend (sobota-niedziela) od 4 maja do 1 września 2024 oraz w dni świąteczne (15 sierpnia) w godz. 10.00 – 18.00.
Uwaga! Występują utrudnienia dla osób o ograniczonej mobilności.
W przypadku wystąpienia konieczności pomocy osobie z ograniczoną mobilnością organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny: 501-626-119
Fantastyczna Romantyczna – plażówka, Plaża Romantyczna, 27-28 lipca od godziny 12:00
27 i 28 lipca czekają na uczestników kolejne warsztaty i sportowe atrakcje na Plaża Romantyczna Wawer.
Zabawa w sportowym stylu (12:00-18:00):
- stacja lekkoatletyczna w plażowym wydaniu,
- stacja koncentracja,
- stacja gimnastyczna,
- rozgrywki bumperpolowe.
Warsztaty w godzinach 12:00-16:00. Dodatkowo w sobotę i niedzielę: dmuchana zjeżdżalnia, piłki, klocki, kolorowanki, badminton, zabawki do piasku.
Joga na Plaży Romantycznej, ul. Rychnowska 15, 28 lipca o godzinie 10:00
Chcesz aktywnie i zdrowo spędzić czas nad Wisłą na Plaży Romantycznej? Powitaj słońce i zacznij z nami niedzielę na bezpłatnych zajęciach jogi w plenerze. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w praktyce jogi. Nie przejmuj się, jeśli myślisz, że nie jesteś elastyczna/y czy wygimnastykowana/y. Sesja będzie poprowadzona tak, aby każdy mógł ją wykonać. Zajęcia zakończą się relaksem przy dźwiękach dzwonków. Zajęcia poprowadzi Wellness yoga Justyna Lenarczyk-Nicolae.
Czego potrzebujesz?
- mata lub koc,
- wygodny strój (ćwiczenia boso),
- butelka wody,
- dobry nastrój!
/KP/
Źródło: UM, waw4free
Foto: UM, Plażówka Saska, Pawilon Edukacyjny Kamień, Centrum Praskie Koneser, Dzielnica Wisła, DK Rembertów, Dom Kultury Zacisze, Dom Kultury Świt, WCK Filia Anin, Sinfonia Varsovia, Pixabay, Fundacja Rozwoju Kinematografii, Muzeum Warszawskiej Pragi, Policealna Szkoła Zawodowa Edicus w Warszawie, Centrum Promocji Kultury, MOSIR Poranki i Wieczory, Białołęcki Ośrodek Kultury, Wojewoda JAMZ Experience
gazeta Mieszkaniec, Warszawski Lokalny Portal Informacyjny Mieszkaniec, warszawskie informacje