Wydarzenia po prawej stronie Wisły w weekend 9-11 sierpnia 2024
W ten weekend wraca spotkanie tylko dla kobiet. Poza tym dalej można brać udział w wielu atrakcjach na świeżym powietrzu.
Wydarzenia w dzielnicy Białołęka
Warsztaty dla dzieci – ekoprint z Michaliną Kupper, Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. van Gogha 1, 11 sierpnia o godzinie 10:00
Organizatorzy zapraszają na kreatywne warsztaty ekoprintu dla dzieci. Zajęcia poprowadzi doświadczona instruktorka Michalina Kupper. Będzie można nauczyć się, jak tworzyć piękne wzory na tkaninach w przyjazny dla środowiska sposób, korzystając wyłącznie z naturalnych barwników.
Ekoprint to technika barwienia tkanin, która polega na wykorzystaniu naturalnych barwników pochodzących z roślin. Technika ta umożliwia tworzenie unikalnych wzorów. Zarówno same printy, jak i intensywność poszczególnych barw różnią się w zależności od tego, jakich roślin użyjemy. Duże znaczenie mają również warunki barwienia i utrwalania. Metoda ta jest popularna wśród artystów, którzy cenią sobie ekologiczne i zrównoważone sposoby produkcji niepowtarzalnych wzorów na różnego rodzaju tekstyliach.
Michalina Kupper – pedagożka, animatorka kultury, asystentka kulturowa, organizatorka wyjazdów na Bliski Wschód, ratowniczka. Nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Prowadzi autorskie warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży, zainicjowała i współtworzyła projekt cyrkowy oraz budowę recyklingowego placu zabaw dla najmłodszych w Iraku. Założycielka Domu Kultury i Zabawy Persepolish w Warszawie. Zwolenniczka podróży etycznych.
Bajkowa Białołęka, 11 sierpnia, Skwer przy ulicy Krzyżówki, godzina 13:00
W ten weekend nadal można załapać się na Bajkową Białołękę – projekt realizowany przez Stowarzyszenie Teatr Baza, a współfinansowany ze środków dotacyjnych Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.
Wstęp wolny. W ten weekend odbędzie się spektakl:
- niedziela 11 sierpnia, godzina 13:00, Skwer przy ulicy Krzyżówki – Baba Dżaga
Wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe
Bezpłatna wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim, od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00
Bezpłatna wypożyczalnia kajaków znajduje się przy Jeziorze Kamionkowskim na wysokości KS Drukarz (wejście od strony jeziora/parku lub od strony KS Drukarz). Działa od 2 lipca do 31 sierpnia br., codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00. Do dyspozycji są kajaki 2-osobowe. Wypożyczalnia dysponuje 10 kajakami oraz kompletem sprzętu – wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi w różnych rozmiarach (dla dorosłych i dla dzieci). Kajaki można wypożyczyć online oraz możliwe jest wypożyczenie kajaków bez rezerwacji – pod warunkiem dostępności sprzętu i okazania dokumentu tożsamości.
Szczegóły na FB wydarzenia.
Plażówka Saska, 10-11 lipca, ul. Wał Miedzeszyński 389
W ten weekend Plażówka Saska przygotowała dla kilka wydarzeń dla najmłodszych mieszkańców stolicy. W ich skład wchodzą:
- Kreatywki – Rękodzieło dla najmłodszych w Plażówce Saska – warsztaty kreatywnego rozwoju, podczas których dzieci wyzwalają naturalną ekspresję twórczą używając materiałów plastycznych, sensorycznych, “recyklingowych” oraz zasobów naturalnych. 10 lipca od godziny 12:00.
- Angielski z Ciocią Pegą w Plażówce Saska – bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym. 10 lipca w godzinach 13:00-13:45 (grupa dla 1-3 latków) i 13:45-14:30 (grupa dla 4-6 latków).
- Gordonki w Plażówce Saska – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. 11 lipca od godziny 12:00 dla dzieci w wieku 0-3 lat i od godziny 13:00 dla dzieci w wieku 3-6 lat.
Płonące Laski 4 – Teatr na Obrzeżach, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2, 9 sierpnia o godzinie 20:00
W ramach Teatru na Obrzeżach zaprezentowany zostanie najbardziej żywotny spektakl Aktu . Wydarzenie odbędzie się na Grochowie w plenerze Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej 2.
Grywany z powodzeniem na prestiżowych festiwalach, jak i w małych miasteczkach. Impulsem do stworzenia były pokazy ogniowe widziane na ulicach, imprezach, festiwalach. Zawsze brakowało w nich dramaturgii i odrobiny teatru, stąd myśl, żeby poznać techniki manipulacji płonącymi przedmiotami i włożyć je w akcję teatralną.
- Reżyseria – Ambroży Pogorzelski
- Występują – Agnieszka Musiałowicz, Karolina Banaszek, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński
- Reżyseria świateł: Adam Sztorc
- Wstęp wolny
Love Act #11 – Syntrig + Klar Kinelis, Stół Powszechny, ul. Zamoyskiego 20, 9 sierpnia o godzinie 21:00
Loce Act to cykl imprez i mini święto dla miłośników muzyki elektronicznej w jej najbardziej organicznej postaci – live act’ów. Na scenie królują żywe występy, dźwięki są generowane przez artystów na ich syntezatorach i kosmicznych instrumentach elektronicznych. To nietypowa okazja, by doświadczyć energii i pasji płynącej prosto z serca, gdzie techno staje się sztuką a impreza tanecznym koncertem.
JAD TAJPANA: SPARINGI & OTWARCIE, ul. Grochowska 23/31, 10 sierpnia o godzinie 18:30
Tajpan Gym Warszawa zaprasza 10 sierpnia w sobotę, w godzinach 18:00-23:00, na pierwszy otwarty event sparingowy klubu – „Jad Tajpana”. Najpierw sparingi, a potem mały poczęstunek. Osoby towarzyszące, i kibice mile widziani!
Spektakl dla dzieci „Detektyw Kot” – Teatr Kultureska, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2, 11 sierpnia o godzinie 12:00
„Detektyw Kot” to interaktywny spektakl zagadkowy o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o „Kocie w butach”. Na scenie odbędzie się wyjątkowy koncert Kotki w butach – Maryli Kotowicz. Na skutek niesamowitego zdarzenia koncert przemieni się w interaktywne śledztwo, prowadzone przez Detektywa Kota i jego asystentkę Kocimiętkę, w którym uczestniczyć będą widzowie. Na dzieci czekają ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki i wartościowa puenta. Spektakl porusza temat współczesnego konsumpcjonizmu – ukazuje jego wpływ na przyrodę. W spektaklu promowane są właściwe nawyki ekologiczne, takie jak np. segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, a także ograniczenie konsumpcjonizmu. Wszystkie utwory są śpiewane przez aktorów na żywo.
Czas trwania spektaklu ok. 60 minut. Wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w biletomacie od 5 sierpnia, liczba miejsc ograniczona.
Spektakl sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok w ramach projektu „Bajkowa Praga-Południe – bezpłatne spektakle teatralne dla dzieci”.
Piknik rodzinny – Fundacja Zwalcz Nudę, ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa “Nila” 2, 11 sierpnia o godzinie 15:00
UD Pragi-Południe serdecznie zaprasza na piknik rodzinny organizowany przez Fundację Zwalcz Nudę, który odbędzie się 11 sierpnia w godzinach 15:00-18:00 w strefie rekreacji Gocław! Wstęp wolny!
Tym razem w programie:
- rodzinny mecz siatkówki,
- tor przeszkód,
- dzieciaki sadzeniaki: sadzenie roślinek,
- mini kuchnia: kanapeczki,
- roboty: photony,
- aktywności związane z historią najstarszej części dzielnicy – Kamionka – organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa
Praskie Pląsy – międzypokoleniowe potańcówki, Park im Józefa Polińskiego, 14 lipca w godzinach 17:00-20:00
Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe i Michał Fogg, Prezes Fundacji Retro im. Mieczysława Fogga, zapraszają na Praskie Pląsy – II edycję międzypokoleniowych potańcówek na Pradze-Południe. Wstęp wolny.
Wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ
LETNIE OGRODY – MISTRZOWIE KLASYKI – koncert muzyki włoskiej, Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, 9 sierpnia o godzinie 19:00
Katarzyna Gierla (sopran), Katarzyna Starzycka (fortepian) i Mateusz Zuzański (skrzypce) zaprezentują Państwu najpopularniejsze utwory muzyki włoskiej we własnych interpretacjach. W programie utwory A. Vivaldiego, G. Pucciniego, G. Donizettiego, V. Belliniego, pieśni neaopolitańskie i muzyka filmowa E. Morricone. Zapraszamy na chwilę relaksu we włoskim stylu.
Wstęp wolny!
Akcja społeczna „Mapa Pragi ’44”, ulica Targowa 50/52, 10 sierpnia o godzinie 11:00
Kiedy spacerujemy ulicami prawej części Warszawy możemy zobaczyć upamiętnione miejsca, gdzie zginęli powstańcy i cywile w czasie powstania warszawskiego. Nie jest ich zbyt wiele, dlatego w ramach obchodów Muzeum Pragi zaprasza do wspólnej pracy nad mapą takich miejsc – do tej pory nieupamiętnionych.
Dzięki pracy historyków i ekspertów związanych z Muzeum Warszawy, na podstawie setek wspomnień i publikacji dotyczących czasów wojennych powstała lista konkretnych adresów, gdzie zginęli mieszkańcy i mieszkanki prawej strony Wisły, także powstańcy.
Każda udokumentowana ofiara cywilna i śmierć powstańcza będą oznaczone jedną szpilką. Mapa stanie się częścią wystawy Praga ’44 (otwarcie 18 września 2024).
Lekcje swinga w Koneserze, Centrum Praskie Koneser, 3 sierpnia o godzinie 15:00
Bezpłatne lekcje swinga ponownie w Koneserze! Załóż wygodne buty i #chodźpotańczyć z nami! Nie potrzebujesz partnera ani doświadczenia, wystarczy dobre nastawienie i chęć do zabawy. Wstęp wolny.
Kino letnie w Parku Praskim – “Matka siedzi z tyłu”, Muszla koncertowa, Park Praski, 10 sierpnia o godzinie 20:30
Organizatorzy zapraszają na letnie plenerowe pokazy filmowe. W tę sobotę w Muszli Koncertowej Parku Praskiego zobaczyć będzie można film “Sokół z masłem orzechowym”. Jest to produkcja amerykańska z 2019 roku w reżyserii Hilmara Oddsson.
W przypadku deszczowej/burzowej pogody pokazy filmowe Muszli Koncertowej w Parku Praskim zostaną przeniesione do Sali widowiskowej Pałacyku Konopackiego na poziomie -1.
Reggae Bazaar vol. 14, barBAZAAR, ul. Ząbkowska 9, 10 sierpnia o godzinie 19:00
Macie ochotę na spokojny wieczór z pięknymi piosenkami? Macie ochotę odpalić wrotki? Bar BAZAAR zaprasza na spotkanie pod głośnikami, a każdy znajdzie coś dla siebie.
NICKER – wielbiciel i kolekcjoner muzyki, bywalec różnych koncertów i wydarzeń muzycznych, który finalnie odnalazł się w kulturze soundsystemowej. Muzyczna pasja sprawiła, że od kilku lat gra na basowych imprezach jak kraj długi i szeroki, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Dub Temple, LAS, Dub’n’Bass, Urodziny Moonshine Recordings i inne. Współorganizuje Dub nad Wdą – pierwszy w sezonie plenerowy festiwal w klimacie reggae/dub i współtworzy kolektyw Octopuz dubz. Imprezę nagłaśnia Zion Land Soundsystem.
Organizatorzy zapraszają parami, z psami, rowerami, z partnerami, także sami, z rodzinami, koleżankami, kolegami i wszystkimi zwierzętami. All Tribes Welcome!
MARDI GRA: WELCOME TO MY HOUSE, Chmury, 11 Listopada 22, 10 sierpnia o godzinie 22:00
Klubokawiarnia Chmury i Mardi Gra Collective zapraszają na housową imprezę. Będzie można posłuchać muzykę house najwyższych lotów:
- Mickey’s Choice [House]
- Natalia Niszczak [Deep House]
- Mario [Tech House]
Złap oddech pod tężnią – bezpłatne warsztaty jogi w wakacje, Praski Plac Hallera, 28 lipca o godzinie 10:00
Urząd Dzielnicy Praga-Północ organizuje darmowe warsztaty jogi w każdą niedzielę wakacji przy placu Hallera. Można wziąć swoje maty, będą też przygotowane na miejscu.
Skaryszewska menażeria, park Skaryszewski, 11 sierpnia o godzinie 10:15
Naturalnie Warszawa zaprasza na niedzielny spacer przyrodniczy po parku Skaryszewskim – jednym z najbardziej efektownych i zróżnicowanych kompleksów miejskiej zieleni w Warszawie. Jak zwykle będzie można poszukać ciekawych dzikich organizmów (w tym m.in. pływających paproci i słodkowodnych gąbek), a przy okazji zobaczyć, jak prezentuje się to miejsce po ostatniej renowacji, dowiadując się też, jak wyglądało na początku swego istnienia.
„Skaryszak” – bo tak najczęściej nazywany jest przez warszawiaków park Skaryszewski im. I.J. Paderewskiego – powstał na początku XX w. na terenie niegdysiejszych łąk i pastwisk wsi Skaryszew-Kamion. Został zaprojektowany przez Franciszka Szaniora (ówczesnego głównego ogrodnika Warszawy), który zaopatrzył to miejsce m.in. w stawy i pagórki, a nawet wodospad. Park ten charakteryzuje się bogactwem szaty roślinnej – występuje tam ok. 160 gatunków (i ich odmian) drzew i krzewów (w tym wiele introdukowanych) oraz ok. 130 taksonów roślin zielnych (w tym wiele łąkowych). Interesująco przedstawia się również tamtejsza makrofauna z ptakami na czele (jako najbardziej widocznymi).
Spacerowiczów poprowadzi Łukasz Skomorucha – na co dzień lekarz weterynarii (specjalista chorób zwierząt nieudomowionych), autor profilu: Naturalnie w Warszawie, czyli nie samą weterynarią żyje człowiek – link
Spotkanie z aktorami Akademii Pana Kleksa w Koneserze, Centrum Praskie Koneser, 11 sierpnia o godzinie 15:00
Przyjdź na spotkanie z aktorami nowej Akademii Pana Kleksa i poznaj Tosię Litwiniak, wcielającą się w rolę Ady Niezgódki, Igora Fernandeza, filmowego Diego, oraz Enkhkhangaluuna Byambadulama, który gra Batara.
Podczas spotkania poznasz ciekawostki prosto z planu, odkryjesz sekrety magii kina, zrobisz sobie wspólne zdjęcie i zgarniesz autografy!
Wydarzenia w dzielnicy Targówek
Wodne eksperymenty, ul. Wyszogrodzka 11, 10 sierpnia o godzinie 10:00
VIII Ogród Jordanowski zaprasza na warsztaty dla rodzin “Wodne eksperymenty”, które odbędą się 10 sierpnia w Parku Bródnowskim. To wyjątkowa okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu razem z bliskimi. Wydarzenie jest skierowane do rodziców z dziećmi od 2 do 5 roku życia.
Podczas warsztatów dzieci będą mogły dotknąć, zobaczyć, pobawić się. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiej rejestracji. Dzieci podczas zajęć pozostają pod opieką rodziców.
Organizatorzy zapewniają wszelkie materiały niezbędne do zabawy! Warto zabrać ze sobą ręcznik, mokre chusteczki, ewentualnie ubranie na przebranie dla tych najaktywniejszych odkrywców!
Zainteresowani proszeni są o rejestrację:
W krainie osmańskich dywanów – Warsztaty projektowania, Arteneum, ul. Radzymińska 121, 10 sierpnia o godzinie 15:00
„W krainie osmańskich dywanów” – warsztaty projektowania dla dorosłych i młodzieży (16+).
Warsztaty mają na celu zapoznanie się z tradycją projektowania i wykonywania dywanów. Jest to świetna okazja na spróbowanie własnych sił przy projektowaniu dywanu. Za pomocą linijek, ekierek, cyrkla i ołówka uczestnicy wykonają wzór własnego dywanu. Warsztaty nie wymagają od uczestników wykształcenia plastycznego czy nawet zdolności plastycznych, ale każdy z uczestników powinien przynieść ze sobą dużą wyobraźnię i dobry humor.
Warsztaty poprowadzi artystka Gabriela Siegmund, której wystawę gościmy w galerii Arteneum (10.08-13-09.2024).
Wstęp wolny- zapisy (ilość miejsc ograniczona!):
- e-mail: kontakt@arteneum.com.pl
- tel./sms 571 225 504
Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością.
Krąg kobiet BLISKOŚĆ, ul. Kołowa 18, 10 sierpnia o godzinie 17:00
Arthouse Kołowa zaprasza na spotkania kręgu kobiet BLISKOŚĆ!
Formuła kobiecego kręgu jest odpowiedzią na alienację, codzienne zabieganie, społeczny dystans i poczucie samotności. W kobiecym kręgu BLISKOŚĆ pielęgnuje się siostrzeństwo oraz kontakt z samą sobą. Rozmawia się o sprawach kobiet i nie tylko. Tworzy się przestrzeń do zabierania głosu, rozmowy i wzajemnego wysłuchania się. To tylko tyle. I aż tyle! Każde spotkanie koncentruje się wokół słowa lub tematu, które stają się pretekstem do rozmów, refleksji i podzielenia się swoimi doświadczeniami. Spotkania prowadzi Marta Sikorska.
UWAGA: spotkania w kręgu to nie grupa terapeutyczna i nie są one prowadzone przez psychologa ani terapeutę. Spotkania mają charakter dyskusyjno-warsztatowy i są przeznaczone dla osób dorosłych.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy: kontakt@arthousekolowa.pl
Letnie Kino Plenerowe na Targówku, 10-11 sierpnia o godzinie 21:00
Burmistrz dzielnicy Targówek m.st. Warszawa ma przyjemność zaprosić Was na Letnie Kino Plenerowe na Targówku! W ramach projektu przygotowane zostało aż 50 wspaniałych pokazów filmowych, które odbędą się w kolejne środy, soboty oraz niedziele lipca, sierpnia oraz września. Na uczestników czeka niezapomniana atmosfera kina na świeżym powietrzu, starannie dobrany repertuar, w tym filmy familijne, komedie, dramaty i filmy dokumentalne oraz wspólne przeżywanie filmowych emocji pod gwiazdami.
Repertuar:
- 10.08.2024 (sobota), Plac Trynopolski, godz. 21:00 – „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” („The Three Musketeers: D’Artagnan”), reż. Martin Bourboulon
- 10.08.2024 (sobota), Park Wiecha, godz. 21:00 – „Wolny strzelec” („Nightcrawler”), reż. Dan Gilroy
- 11.08.2024 (niedziela), Dom Kultury “Zacisze”, godz. 21:00 – „Parasite”, reż. Bong Joon-ho
- 11.08.2024 (niedziela), Park Bródnowski, godz. 21:00 – „Palm Springs”, reż. Max Barbakow
Letnie kino plenerowe zostało wybrane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024.
Wydarzenia w dzielnicy Wawer
Bezpłatne spływy kajakowe z Wawra na Saską Kępę, Plaża Romantyczna, 3 sierpnia o 9:30 i 13:30
Kolejny rok z rzędu można korzystać z bezpłatnych spływów organizowanych przez OSIR Wawer.
Spływy na trasie: Plaża Romantyczna – Plaża Saska Kępa (dla chętnych wpłynięcie i zwiedzanie portu Czerniakowskiego) w każdą sobotę w dwóch turach.
- I tura o godzinie 9:30,
- II tura o godzinie 13:30
Aby wziąć udział w spływie należy zapisać się przez stronę internetową.
Sobotnie #plażowanie, Plaża Romantyczna, 10 sierpnia o godzinie 11:00
Nie ma nudy na Plaży Romantycznej! Razem z Fundacją Zwalcz Nudę Dzielnica Wawer zaprasza na sobotnie #plażowanie.
W planach szukanie skarbów, robienie biżuterii, sadzenie ogródka ziołowego, strzelanie z łuku… Amora, oczywiście. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – dmuchaniec, kącik odpoczynku z książeczkami i wiele innych.
Wawer od końca – cmentarz falenicki, ul. Złotej Jesieni 18, 10 sierpnia o godzinie 13:00
Podczas spaceru będzie można poznać historię kolejnego fragmentu dzielnicy Wawer, tym razem od jej południowego krańca. Cmentarz falenicki to nie tylko wojskowa nekropolia – spoczywają na niej także znane postacie związane z polską kinematografią, artyści, zasłużeni dla lokalnej społeczności, a nawet były szpieg…
GODZINA: 13:00
DATA: sobota, 10 sierpnia
MIEJSCE ROZPOCZĘCIA: wejście główne cmentarza w Aleksandrowie, ul. Złotej Jesieni
MIEJSCE ZAKOŃCZENIA: kościół pw. Wieczerzy Pańskiej
DŁUGOŚĆ SPACERU: 1,5h
WSTĘP WOLNY. Organizatorzy proszą o zapisanie się na spacer: link
Falenicka Giełda Staroci, Targowisko “Falenica”, ul. Trocinowa 1, 11 sierpnia o godzinie 8:00
Prawdziwa giełda staroci, jakich mało zostało. Tylko antyki / bibeloty / starocie, bez wszechogarniającego zalewu chińskich produktów dzisiejszych targowisk. Do tego rękodzielnicy i artyści… Wszystko to na utwardzonym i zadaszonym terenie, z pełnym węzłem sanitarnym i parkingiem. Na terenie duży wybór punktów gastronomicznych.
Falenicka Giełda Staroci, to miejsce gdzie miło spędzisz czas z rodziną, coś zjesz, skorzystasz z atrakcji, a jednocześnie nabędziesz autentyczne, oryginalne, niepowtarzalne starocie, sztukę i to, co inni zrobili własnymi rękami.
Falenicka Giełda Staroci, odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca w godzinach 8:00 – 15:00.
Wydarzenia w dzielnicy Wesoła
Koncert plenerowy zespołu Happy Play Dixie Swing, Ośrodek Kultury Wesoła, ul. Starzyńskiego 21, 10 sierpnia o godzinie 19:00
Ośrodek Kultury Wesoła zaprasza serdecznie na jazzowy koncert zespołu HAPPY PLAY DIXIE SWING, który odbędzie się 10 sierpnia (sobota) o godz. 19:00 na scenie plenerowej Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21. Wstęp wolny!
Zespół Happy Play Dixie Swing został założony w 2005r. Do 2010 r. występował w kwartecie jako grupa grająca dixieland i swing. Od 2010 r. zespół gra w poszerzonym składzie grając czysty dixieland. Zespół wystąpił na kilku festiwalach w Polsce, odbył szereg tras koncertowych spotykając się z bardzo dobrym odbiorem publiczności.
Przez 19 lat w zespole grało wielu doskonałych muzyków, m.in. wirtuoz piana Mieczysław Mazur, wybitni klarneciści : Ryszard Kwaśniewski, Aleksander Michalski czy Janusz Kwiecień. Przez 11 lat na puzonie grał Andrzej Piela. Od początku istnienia zespołu na tubie Andrzej Jastrzębski. Od 2021 w zespole nastąpiły zmiany personalne. Zespół powrócił do grania dixie i swingu.
Skład zespołu:
- Robert Barczyński – gitara, banjo
- Wojciech Milewski – trąbka, harmonijka, wokal
- Stanisław Pietrzyk – perkusja
- Marek Rudnicki – sax sopran, sax tenor, klarnet
- Grzegorz Tokarski – piano
/KP/
Źródło: UM, waw4free
Foto: UM, ArthouseKołowa, Centrum Praskie Koneser, CPK, Białołęcki Ośrodek Kultury, Fundacja Rozwoju Kinematografii, Plażówka Saska, Ośrodek Kultury Wesoła, SKPT Warszawa, Arteneum, VIII Ogród Jordanowski, Naturalnie Warszawa, Chmury, Zion Land Soundsystem, Muzeum Warszawskiej Pragi, Pałacyk Konopackiego, Tajpan Gym Warszawa, Klar Kinelis, Teatr Akt, Pixabay
gazeta Mieszkaniec, Warszawski Lokalny Portal Informacyjny Mieszkaniec, warszawskie informacje