Dzielnice dzieciom
Z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca w Białołęckim Ośrodku Kultury, Scena przy Głębockiej 66, odbędzie się „LUNAPARK” – interaktywny koncert muzyki poważnej w wesołym miasteczku. Maluchy wcielą się w rolę dyrygentów, razem z orkiestrą zagrają na stu nadmuchanych balonach, a jeśli muzyka grana na scenie nie spodoba się im, będą mogły zaproponować zmiany w partyturze.
Sala widowiskowa Białołęckiego Ośrodka Kultury zamieni się w prawdziwy muzyczny lunapark. Na scenie stanie baśniowa kareta, muzycy z orkiestry kameralnej „Extreme String Ensemble” przebiorą się za kolorowych klaunów, a na ekranie zostanie wyświetlona szaleńcza jazda na rollercoasterze i diabelskim młynie. Do tego ogromne bańki mydlane, wyścigi na krzesełkach i pociągi pomiędzy rzędami sali widowiskowej. Dzieciaki ani na moment nie usiądą w miejscu.
LUNAPARK, niezwykłe widowisko Krzysztofa Dobosiewicza, to przedstawienie z pogranicza muzyki i performance’u, składające się z kilkunastu tematycznych części, m.in. Karuzeli, Diabelskiego Młyna, Sali Luster czy Domu Strachów. Każdy z wykonywanych utworów opatrzony jest dodatkową sferą, w której biorą udział mali słuchacze.
- Białołęcki Ośrodek Kultury, Scena przy Głębockiej 66
- 4 czerwca 2017 (niedziela), godz. 11:00 i 13:00
- Bilety (20 zł): www.bok.waw.pl lub w kasach BOK przy ul. Van Gogha 1 i Głębockiej 66
Z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca na odwiedzających Plażę Rusałka (ZOO) czekają gry i zabawy dopasowane do różnych grup wiekowych.
W programie budowanie miasta z klocków LEGO, gra planszowa XXL oraz warsztaty artystyczne, w ramach których dzieci stworzą przestrzenne papierowe postacie inspirując się legendą o Warszawskiej Syrence.
Nie zabraknie także stanowisk edukacyjnych dla rodziców, gdzie odwiedzający będą mieli okazję uporządkować wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Otwarty zostanie również Misiowy Oddział Ratunkowy, w którym dzieci razem z pluszowymi pacjentami i rodzicami poznają zasady reagowania w obliczu zagrożenia. Każdy uczestnik otrzyma kolorowankę z numerem alarmowym oraz kartę wypisu misia z „MOR-u” wraz z wynikami badań.