Warsztaty edukacyjne „Jak czytać umowy? Czy windykacja to koniec świata”?
Dojrzali konsumenci, w wieku 50 i więcej, mają ogromną siłę nabywczą i są nadal niewykorzystaną szansą dla firm i marek w pozytywnym tego znaczeniu. Niestety, okazuje się, że wybrane podmioty, bezpośredni sprzedawcy oraz rodziny starszych osób, często wykorzystując brak wiedzy wśród właśnie tej grupy wiekowej na temat pożyczek, kredytów i innych narzędzi lub tricków, niekorzystnie wpływają na ich sytuację finansową. To właśnie osoby w wieku 50+ głównie spłacają kredyty i pożyczki zaciągane w celu zjednania sobie uczuć najbliższych i kupowania zainteresowania sobą. Dzieci zaglądają do nich rzadko, natomiast sprzedawcy kołder, garnków, suplementów bardzo chętnie.
Informacje te potwierdza Zarząd Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. wskazując pomoc młodszym pokoleniom jako niezwykle istotny element obciążający dojrzałe osoby. W KRD znajduje się 233 tys. osób w takim wieku, które mają zadłużenie wobec wierzycieli. Łączna kwota tych długów wynosi ponad 2 mld 870 mln zł. Rzeczywiste zadłużenie ich jest znacznie wyższe. Problem dotyczy całej Polski.
Co zrobić, by nie dać się uwikłać w spiralę zadłużenia, by nie zostać oszukanym? Trzeba poznać najważniejsze triki oszustów, dowiedzieć się na co zwracać uwagę podpisując umowy, po prostu wiedzieć jak nie dać się oszukać. 27 stycznia odbędą się warsztaty edukacyjne poświęcone właśnie tym zagadnieniom, przeznaczone dla osób w wieku 50 lat i więcej.
W programie:
– Umowy: pożyczki, odwróconego kredytu hipotecznego i umowa dożywocia
– Jakie mogą być konsekwencje przysługi „podpisz za mnie umowę”?
– Promocje raty „0 zł”. Na co zwrócić uwagę?
– Co to jest RRSO?
– Co zrobić jeśli brakuje pieniędzy na spłatę raty?
– Co to jest przedsądowe wezwanie do zapłaty?
– Jaką część wynagrodzenia/emerytury/renty może zająć komornik?
– Jak rozmawiać z windykatorem?
– Kiedy mogę zwrócić kupiony produkt?
– Historie z życia wzięte
– Dyskusja, kawa i ciastka.
Organizatorami spotkania, które odbędzie się 27 stycznia na Pradze-Południe są: Fundacja Nasza Wspólna Przyszłość, Mastermind Media oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych. Wstęp wolny. Miejsce: Klub „Relax” sala widowiskowa, ul. Tarnowiecka 13, I piętro, wejście do Agencji Bankowej. Spotkanie odbywa się dzięki współpracy z Zarządem i Radą Nadzorczą SM „Ostrobramska”.
– Na spotkaniu omówimy m.in. jak wyjść z długów i jak można się ustrzec przed nimi. Zapraszamy również na drobny poczęstunek – zachęcają organizatorzy.