Konsultacje społeczne zmian w komunikacji na Targówku
Czym pasażerowie dojadą do trzech nowych stacji metra na Targówku? Z jaką częstotliwością będą jeździły autobusy? Zarząd Transportu Miejskiego przygotował propozycje usprawnienia komunikacji na Targówku oraz Bemowie i chce skonsultować je z mieszkańcami stolicy.
Ruszają konsultacje społeczne dotyczące zmian z komunikacji na terenie stolicy, związanych z rozbudową warszawskiego metra
Kończą się prace budowlane przy nowych odcinkach II linii metra. Rozbudowa metra wiąże się z niezbędnymi zmianami w komunikacji, które mają zapewnić dobry dojazd do nowo otwartych stacji.
Tak właśnie stanie się między innymi na Targówku, gdzie pojawią się aż trzy nowe stacje metra: Zacisze (pod ulicą Figara w pobliżu skrzyżowania z Codzienną), Kondratowicza (przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i L. Kondratowicza) oraz Bródno (przy skrzyżowaniu ulicy L. Kondratowicza i Rembielińskiej).
Konsultacje społeczne online
Konsultacje w sprawie zmian w komunikacji związanych z otwarciem nowych stacji metra na Targówku odbywają się na kilka sposobów.
Jednym z nich są spotkania online na platformie ZOOM z transmisją na kanale Warszawskiego Transportu Publicznego na Youtube. W przypadku Targówka odbędzie się ono 24 marca o godz. 17.30. Po prezentacji będzie czas na dyskusję, która potrwa do ok. godz. 20.00.
Aby wziąć udział w tej dyskusji należy wysłać maila na adres konsultacje@ztm.waw.pl, podając datę spotkania, w którym chce się wziąć udział. W mailu zwrotnym zostanie nadesłany link aktywacyjny do spotkania oraz instrukcja.
Prócz spotkania na platformie ZOOM swoje uwagi można również zgłaszać podczas dyżuru online, które odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia o godz. 11.00. W czasie tego spotkania pokazana zostanie prezentacja proponowanych korekt oraz odbędzie się dyskusja.
Chcąc wziąć w niej udział trzeba wcześniej napisać na adres konsultacje@ztm.waw.pl i podać datę spotkania. Link aktywacyjny zostanie przesłany w mailu zwrotnym.
Podczas spotkań online będzie możliwość zabrania głosu w dyskusji z fonią i wizją lub jedynie przysłuchiwać się rozmowie. Warto sprawdzić wcześniej, jak działa ZOOM przez test na stronie.
Spotkania konsultacyjne w sprawie zmian w komunikacji miejskiej
Swoje uwagi do projektu zmian można będzie również zgłosić osobiście na jednym ze spotkań konsultacyjnych. Spotkania będą miały formę dyskusji przy stolikach oraz zbierania opinii i wniosków od mieszkańców przez specjalistów z Zarządu Transportu Miejskiego.
Spotkania te odbędą się:
- 5 kwietnia (wtorek), Szkoła Podstawowa nr 398, ulica Rembrandta 8, w godz. 17.00-20.00,
- 11 kwietnia (poniedziałek), Szkoła Podstawowa nr 368, ulica Ostródzka 175, w godz. 18.00-20.30
- 26 kwietnia (wtorek), Szkoła Podstawowa nr 356, ulica Głębocka 66, w godz. 18.00-20.30.
Składanie uwag przy pomocy poczty elektronicznej
I wreszcie, ostatni sposób zgłaszania uwag do projektu zmian w komunikacji miejskiej, związanych z rozbudową metra – droga elektroniczna. Swoje wnioski można przesyłać mailem do 7 maja 2022 roku na adres: konsultacje@ztm.waw.pl.
Szczegółowe informacje na temat proponowanych zmian oraz konsultacji będą na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego. Informacje o rozpoczęciu konsultacji zamieszczone zostaną także na Facebooku i Twitterze, a także na platformie konsultacyjnej urzędu miasta.
W czerwcu ZTM przedstawi wypracowane z mieszkańcami propozycje zmian w WTP, które będzie wdrażał po uruchomieniu nowych odcinków metra.
/jn/
Źródło: Urząd m.st. Warszawa