Medal Biegu Niepodległości
11 listopada w Warszawie odbędzie się największe święto biegowe roku. Na Bieg Niepodległości zapisało się już 7,5 tys. osób. Organizatorzy zaprezentowali symboliczny medal, który otrzymają na mecie wszyscy uczestnicy biegu.
Bieg Niepodległości jest rozgrywany na dystansie 10 km. To ostatni akcent Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, wcześniej odbył się Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Konstytucji 3 Maja. Cały cykl współorganizują Aktywna Warszawa (sportowy oddział Ratusza) i Fundacja Maraton Warszawski.
Medal z orłem
– Medal tegorocznego Biegu Niepodległości jest wyjątkowo symboliczny. Orzeł w koronie, który bierze pod skrzydła nasz kraj – to piękny symbol. Niech ten bieg pozwoli nam spojrzeć na polskie sprawy z refleksją, odwagą i szeroką perspektywą – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.
– Bieganie wróciło do warszawskiego krajobrazu. Spodziewamy się, że 11 listopada zobaczymy największy w Warszawie a może i całej Polsce, bieg na wspólnym, jednym dystansie od czasów pandemii. Spodziewamy się też, że Bieg Niepodległości będzie w tym dniu najbardziej pozytywnym i entuzjastycznym zgromadzeniem świątecznym – mówi szef imprezy Marek Tronina.
#świętujęnabiegowo
Na zawody zgłosiło się już 7,5 tys. osób. Zapisy wciąż trwają – stronie internetowej biegu do 10 listopada. Będzie też możliwość zapisu w biurze zawodów. Biuro będzie czynne bezpośrednio przed biegiem – od 8 do 10 listopada w godz. 12:00-20:00 w CH Westfield Arkadia. W dniu zawodów w godz. 8:00-10:00 – tylko dla uczestników spoza Warszawy (którzy już wcześniej opłacili start).
Bieg wystartuje o godz. 11.11 ze skrzyżowania alei Jana Pawła II i ulicy Stawki. Zawodniczki i zawodnicy pobiegną w stronę centrum, przebiegną po estakadach nad al. Jerozolimskimi, dalej ul. Chałubińskiego i Al. Niepodległości, zawrócą przy SGH i drugą nitką al. Niepodległości, Chałubińskiego i al. Jana Pawła II dotrą do mety przy Stawkach.
Organizatorzy zachęcają do dzielenia się w social mediach zdjęciami po biegu – z hasztagiem #świętujęnabiegowo. Ma to pokazywać, jak radosne jest święto odzyskania niepodległości oraz promować sportowe nawyki.
/um/