Akademia King Crossa

Macie plany na sobotę? Warto je przełożyć, bo dla najmłodszych czekają mega atrakcje w King Cross Praga. Warsztaty, które nie tylko gwarantują dobrą zabawę dla całych rodzin, ale też edukują – pomagają zrozumieć, jak ważna jest ekologia (i czym w zasadzie ona jest, bo dla maluchów to często pojęcie czysto abstrakcyjne).

Poprzednie spotkania Akademii King Cross Praga, udowodniły, że takie akcje są bardzo potrzebne, a dzieci poprzez zabawę naprawdę wiele potrafią się nauczyć i (a może przede wszystkim) zrozumieć.

W sobotę 30 marca, od godziny 12.00 będą czekać na Was specjalnie zaaranżowane strefy:

– strefa podróżnika, w której będzie można eksplorować Egipt;

– strefa Eko – w której nowe życie będzie nadane puszkom, butelkom i wszelkim pojemnikom, które w tym sezonie będą mogły służyć jako piórniki, organizery czy inne potrzebne przedmioty;

– strefa zabaw, czyli miejsce do skakania na skakankach, malowania i grania w kapsle.

Zajęcia organizowane są pod kątem dzieci w wieku 5+, ale swoich sił spróbować mogą również młodsi, ciekawi świata odkrywcy.

Jeśli jeszcze nie jesteście pewni, czy warto sobotnie popołudnie zaplanować właśnie w King Cross, poznajcie założenia całego projektu.

Akademia to cykl zajęć, które mają na celu kształtowanie postawy ekologicznej przez zabawę i kreatywne wykorzystanie materiałów „z drugiej ręki”. Przez warsztaty „nowe życie starych przedmiotów” dzieci dowiedzą się, jak ważne jest szanowanie przyrody i dbanie o to, czego wszyscy jesteśmy częścią. Jest to doskonała okazja, by pokazać, jak ważne jest segregowanie odpadów i że, poza obowiązkiem, oznaczać to może także dobrą zabawę. Materiały użyte do warsztatów powszechnie uważane są bowiem za śmieci i odpady, a w najlepszym wypadku rzeczy niepotrzebne i nieużyteczne. W czasie warsztatów te przedmioty dostaną nowe życie, rozbudzając w dzieciach fantazję, chęć poznania i chęć działania. Ogromną zaletą warsztatów upcyclingowych jest twórcze podejście do problemu. Wykorzystane będą czynne metody pracy: metoda samodzielnych doświadczeń oparta na inicjatywie własnej dziecka,  kierowana własną działalnością dziecka.

Formy pracy: zbiorowa; indywidualna, grupowa – animatorzy Creality, jak ryby w wodzie czują się w pracy z grupami dzieci, ale z poszanowaniem ich indywidualności i temperamentów.

Podczas każdego dnia warsztatu stworzone będą piękne, unikatowe przedmioty, „śmieci” dostaną duszę i indywidualizm, a wszystko to w klimacie wybranego kraju z najdalszych i tych trochę bliższych zakątków naszego globu. Przyświeca zasada „inny, ale ciekawy”.

Rozbudzimy w dzieciach ciekawość i chęć poznania, pokażemy, że inny znaczy ciekawy. Zadbamy także o dzieci, które rozpiera energia – elementem stałym każdego wydarzenia będą gry podwórkowe pod dachem. Poskaczemy w gumę i na skakance, pościgamy się grając w kapsle, stworzymy piękne wielkoformatowe dzieła malując kredą. Dorośli cofną się w czasie, przypominając sobie własne chwile spędzone na boiskach i podwórkach, a dzieci będą miały okazję do zabawy ruchowej i integracji – zapowiadają organizatorzy.

Akademia czeka na Was od 12.00 do 17.00. Dobra zabawa gwarantowana! AS