Aktywny Dzień Dziecka

Już niedługo Dzień Dziecka. Z tej okazji niemal w każdej dzielnicy Warszawy odbędą się festyny, pikniki i wydarzenia sportowe zorganizowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Wyjątkowe oferty przygotowały również dzielnicowe ośrodki sportu i rekreacji.

Białołęka

Dzień Dziecka na sportowo

Energiczny, radosny i inspirujący. Taki będzie Dzień Dziecka na sportowo na Białołęce. Zabawa na terenie boisk przy ul. Strumykowej 21 rozpocznie się w sobotę, 3 czerwca, o godz. 10.00. Na najmłodszych czekać będą zmagania w Mini Lidze Mistrzów, rodeo, pokazy taneczne oraz treningi sztuk walki. Więcej informacji tutaj.

Praga-Południe

Dzień Dziecka na Pradze-Południe

Animacje sportowe, warsztaty plastyczne oraz wiele innych atrakcji –  wszystko to czeka na uczestników Dnia Dziecka na Pradze-Południe, czyli pikniku rodzinnym na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych w sobotę, 3 czerwca, w godz. 11.00-15.00. Zabawę rozpocznie „Południowopraski bieg dla dzieci” na trzech dystansach. Więcej informacji tutaj.

Praga-Północ

Sportowy Dzień Dziecka

Wybitni lekkoatleci, piłkarze reprezentacji Polski w piłce ręcznej, prezentacja pamiątek piłkarskich, koncerty, a przede wszystkim dużo sportowych i pozytywnych emocji. Zabawa na stadionie przy ul. Kawęczyńskiej 44 odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, potrwa od godz. 10.00 do 16.00. Więcej informacji tutaj.

Rembertów

Święto Rembertowa 2017

Impreza „Święto Rembertowa 2017” połączona z hucznymi obchodami Dnia Dziecka odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. O godz. 12.00 rozpocznie się piknik pełen atrakcji zarówno dla tych najmłodszych, jak i starszych uczestników. W programie m.in. liczne koncerty oraz animacje artystyczne. Więcej informacji tutaj.

Trening z Mistrzem Świata Pawłem Korzeniowskim

W sobotę, 3 czerwca, wszystkie dzieci mogą wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu i wspólnym pływaniu z Mistrzem Świata i Europy, czterokrotnym olimpijczykiem Pawłem Korzeniowskim. Trening odbędzie się na pływalni Akademii Sztuki Wojennej. Obowiązują zapisy. Więcej informacji tutaj.

Śródmieście

Piknik sąsiedzki z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

Na terenie skweru, przy ul. Górnośląskiej 1, w sobotę, 3 czerwca, odbywać się będzie piknik sąsiedzki z okazji „Dnia Matki i Dnia Dziecka”. W godz. 12.00-18.00 na warszawiaków czekać będą m.in. przedstawienia zespołu Animaris oraz artystów z Domu Kultury „Śródmieście”, Pałacu Młodzieży oraz Młodzieżowego Domu Kultury „Łazienkowska”; pokazy zumby; dmuchańce oraz gry i zabawy z nagrodami. Więcej informacji tutaj.

Specjalna promocja rodzinna

Z okazji Dnia Dziecka, od 1 do 11 czerwca, na pływalni OSiR Śródmieście (ul. Polna 7a) obowiązywać będzie specjalna promocja. Bilet rodzinny, ważny dla 3 osób, będzie kosztował zaledwie 15 zł. Każde kolejne dziecko będzie mogło skorzystać dopłacając 5 zł. Więcej informacji tutaj.

Targówek

XXIII Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Stadion OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej po raz kolejny będzie świadkiem szczególnej rywalizacji. W sobotę, 3 czerwca, odbędą się tam XXIII Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Rokrocznie na to wydarzenie przybywa blisko 300 młodych sportowców z Warszawy i okolic, by walczyć o mistrzowskie tytuły. Więcej informacji tutaj.

„Motoserce” w parku Bródnowskim

Również w sobotę, w parku Bródnowskim odbędzie się finał 9. edycji akcji „Motoserce – krew darem życia!” – ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi. W trakcie sobotniego wydarzenia zagrają  m.in. Brathanki oraz Czarno-Czarni. Nie zabraknie również gier i zabaw dla najmłodszych oraz parady motocykli. W czasie finału „Motoserca” prowadzone będą także szkolenia z bezpiecznej jazdy oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Zabawa potrwa od godz. 10.00 do 20.00. Więcej informacji tutaj.

  1. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”

W Parku Bródnowskim podczas 9. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” w niedzielę, 4 czerwca, od godz. 12.00 do 19.00 na całe rodziny czekać będą prezentacje wokalne, taneczne, teatralne i akrobatyczne. Przygotowano również namioty, w których dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w zajęciach plastycznych, doświadczeniach i eksperymentach, a także animacjach w języku angielskim. Więcej informacji tutaj.

Wawer

„Zielone Świątki na Urzeczu” – piknik rodzinny nad Wisłą

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na rodzinny piknik w ramach imprezy „Zielone Świątki na Urzeczu”. W programie animacje, warsztaty, wspólne zabawy, konkursy i występy sceniczne. Start w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 15.00 – ul. Droga Golfowa 1 (okolice ronda na Wale Miedzeszyńskim). Więcej informacji tutaj.

Dzień Dziecka na Wawer Music Festival

Zwieńczeniem VIII edycji Wawer Music Festival, będzie koncert Muzycznej Akademii Pana Kleksa. W niedzielę, 4 czerwca, o godz. 17.30 w  Hotelu Boss (ul. Żwanowiecka 20) rozbrzmią dźwięki pięknej muzyki Camille’a Saint-Saensa. Wstęp wolny. Więcej informacji tutaj.

Wesoła

Piknik Wesoła 2017

W niedzielę, 4 czerwca, na terenie Ośrodka Szkoleniowego Sportów Konnych i Rekreacji (ul. Szkolna 14) odbędzie się coroczny Piknik Wesoła. Oprócz koncertów na gości wydarzenia czekają strefy aktywności, m.in. zabaw dla dzieci, bezpieczeństwa, samochodowa, sportu oraz bezpieczeństwa. Więcej informacji tutaj.