Alarmowo dla Wojtusia – charytatywna akcja strażaków z OSP

W niedzielę (29 grudnia) na terenie targowiska miejskiego w Piasecznie, odbyła się akcja „Alarmowo dla Wojtusia”, zorganizowana przez jednostki OSP z powiatu piaseczyńskiego i całej okolicy. Akcja charytatywna, która miała na celu zebranie funduszy na operację serca dla małego Wojtusia. Potrzebne jest 360 tys.

Wojtuś, to jeszcze nienarodzone dziecko, które przyjdzie na świat 27 lutego. W 21. tygodniu ciąży jego rodzice usłyszeli diagnozę: złożona wada serca, zarośnięcie zastawki aorty (atrezja), odpływowy ubytek międzykomorowy, prawa tętnica podobojczykowa błądząca. Ratunkiem dla malucha jest operacja od razu po narodzinach.

-Dopóki nasz synek jest w brzuchu, jest bezpieczny. Jednak zaraz po porodzie będzie musiał stoczyć walkę o życie. Wraz z pierwszym oddechem jego serduszko zacznie umierać. Aby tak się nie stało, musi zostać podłączony do leku ratującego życie, który pozwoli mu przetrwać do operacji, która musi być wykonana w najbardziej sprzyjającym momencie – opisują rodzice.

Strażacy z całej okolicy postanowili wesprzeć rodzinę w walce o zdrowie maluszka i zrobili wszystko co w ich mocy, by dołożyć pieniądze do operacji, która uratuje życie Wojtusia zaraz po narodzinach. 

Dlatego na imprezie atrakcji nie brakowało. Jak relacjonuje Warszawska Grupa Luka&Maro, można było wylicytować przejazd wozami straży pożarnej, zarówno tymi najnowocześniejszymi jak i zabytkowymi. Odbyły się licytacje różnych gadżetów, sprzętu pożarniczego, naszywek, kalendarzy i wielu wielu innych. Były też m.in. pokazy ratownictwa drogowego, pokaz piany, a w specjalnych namiotach można było poznać zasady pierwszej pomocy. 

Parę minut po godzinie 16:00, około 45 wozów strażackich ruszyło do domu małego Wojtka, gdzie rodzicom została przekazana niebagatelna kwota zebrana podczas akcji – 28 tys. 487 zł 91 gr.

Walkę o zdrowie Wojtusia można wesprzeć wpłacając pieniądze poprzez portal siepomaga.pl.  Tutaj poznacie też całą historię tego jeszcze nienarodzonego malucha.