Aparat słuchowy za darmo – ostatni moment na uzyskanie dofinansowania

Często słyszymy, że aparaty słuchowe są drogie. Trudno się z tym nie zgodzić. Wydatek rzędu kilku tysięcy jest dla wielu osób sporym obciążeniem budżetu. Jest jednak rozwiązanie tego problemu. Dla wszystkich osób, których ubytek słuchu przekracza 40dB możliwe jest dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokości 700 złotych (dla osób powyżej 26. roku życia) oraz 2000 złotych (dla dzieci i osób poniżej 26. roku życia) do jednego ucha.

Drugim rozwiązaniem jest dofinansowanie z PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), które korzysta ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) i na nim chcielibyśmy się dzisiaj skupić.

Aby uzyskać dofinansowanie z PCPR warunkiem koniecznym jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Każda osoba, która stara się o takie dofinansowanie powinna sprawdzić, czy jego dochody nie przekraczają kwoty określonej przez PCPR. Kwota ta jest różna w zależności od powiatu. Wysokość dofinansowania również jest uzależniona od miejsca zamieszkania. Każdy PCPR sam ustala jaką kwotę może dofinansować swoim podopiecznym. Obecnie w Warszawie dofinansowanie z PCPR wynosi 1950 złotych (dla osób powyżej 26. roku życia) oraz 3000 złotych (dla osób poniżej 26. roku życia) do jednego ucha.

Przy zakupie dwóch aparatów możemy liczyć na pomoc w wysokości 5300 złotych (dla osoby powyżej 26. roku życia) oraz 10 000 złotych (dla osoby poniżej 26. roku życia). Patrząc na powyższe jesteśmy w stanie otrzymać dobrej jakości aparat słuchowy zupełnie za darmo!

Przykład:
Koszt aparatu
słuchowego: 2650 zł
Refundacja NFZ (powyżej 26. r.ż.): 700 zł
Refundacja PCPR (powyżej 26. r.ż.): 1950 zł
Udział własny pacjenta: 0 zł

akademia słyszenia

Materiał promocyjny

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content