Asteriks i Obeliks zapraszają na spotkanie w Galerii Północnej

W weekend 25 i 26 listopada Galerię Północną odwiedzi kultowy duet superbohaterów z Galii – Asteriks i Obeliks wraz z przyjaciółmi – wiernym psem Idefiksem i druidem Panoramiksem. Przygody animowanych bohaterów od prawie 60 lat uczą i bawią nie tylko dzieci, ale też dorosłych na całym świecie. Asteriks i Obeliks przygotowali moc atrakcji i zaproszą klientów Galerii Północnej do wspólnej zabawy.

W sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-20.00 wszyscy mali i dorośli fani kultowego komiksu „Asteliks i Obeliks” będą mieli szansę spotkać się z ulubionymi bohaterami i wspólnie przeżyć niezapomniane przygody. Przy wejściu do Galerii Północnej od strony ulicy Trakt Nadwiślański powstanie miasteczko Galów, w którym na uczestników zabawy czeka moc atrakcji:

  • Brama do wioski Asteriksa i Obeliksa, gdzie każde dziecko otrzyma swoje specjalne galicyjskie imię. Według obowiązującego wzoru, Paweł, stanie się PaweliXEM!
  • Dom Druida, do którego zaprosi dzieci przyjaciel Asteriksa i Obeliksa, druid Panoramiks. Mali adepci alchemii stworzą wspólnie magiczny napój, dym, który oślepi każdego wroga oraz nauczą się sporządzać magiczne eliksiry
  • Dom wodza Asparanoiksa, a w nim gry tematyczne i planszowe oraz sześć stanowisk z tabletami do gier
  • Akademia rysowania komiksów, w której każdy uczestnik zabawy nauczy się, jak idealnie narysować Asteriksa i Obeliksa oraz tworzyć swoje własne wyjątkowe komiksy!
  • Drzewo Dawnych Bogów, gdzie wyświetlane będą popularne kreskówki – „Asterix i Wikingowie”, „Asterix i Obelix Osiedle Bogów” oraz „Asterix i Obelix – Misja Kleopatra”. Asteriks i Obeliks przygotowali też atrakcję dla wielbicieli komiksów – ogromną półkę z opisami najciekawszych przygód dzielnych Galów
  • Drzewo Panoramiksa, a w nim gra zręcznościowa dla całej rodziny
  • Konkursy i animacje dla wszystkich uczestników zabawy, połączone z quizami wiedzy o Asteriksie i Obeliksie.

Po pełnej emocji zabawie na każdego uczestnika czeka także pamiątkowe zdjęcie z Asteriksem i Obeliksem.

Piątek z młodymi artystami z Białołęki

Asteriks i Obeliks odwiedzą Galerię Północną w weekend, zaś już w piątek 24 listopada o godzinie 18.00 dla wszystkich miłośników muzyki na żywo i fanów chórów szkolnych odbędzie się koncert „Śpiewająca Niepodległa”. W koncercie pieśni patriotycznych weźmie udział ponad 120 młodych, utalentowanych uczniów warszawskich szkół podstawowych, w tym aż 3 zespoły z Białołęki. Wystąpią uczniowie szkół: SP 344, SP 342, SP 231 i SP 75. Chórami zadyrygują: Małgorzata Czajka, Ewelina Krawcewicz-Wasiucionek, Donata Kuzara, Barbara Jędrzejewska i Przemysław Maziarz. Chóry SP 344 i SP 75 uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, który wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content